alexa RM 67-02 | Alexander Zverev | Madrid Masters Finali | Sektörden | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Alexander Zverev’in Muhteşem Zaferi

richard-mille-logo-son.png

Alexander Zverev, Madrid Masters finalinde, çeyrek finalde Rafael Nadal’ı yenen Dominic Thiem’i 6-4, 6-4 yendi. Bir hafta önce Münih’te zaferini kutlayan Zverev, kariyerinin 3’üncü Masters 1000 ödülünü kazanarak (2017 yılı, Roma ve Montreal’den sonra) dünya 3’üncülüğünü korudu.

alexander-zverev-3-.jpg

Zverev’ in Nadal’ın anavatanında gerçekleşen karşılaşmada performansı son derece heyecan vericiydi. Alman tenisçi, Madrid’de bir hafta boyunca süren karşılaşmalarda rakiplerine tek bir set bile vermedi. Alexander Zverev’e göre, Nadal hala yenilmesi gereken bir raket ve Roland Garros’tan sonra kendisinin en büyük favorisi. 21 yaşındaki Zverev, dünyada 2’nci sırada yer alan Rafael Nadal ile birlikte, Richard Mille ailesinin güçlü ikilisi. Thiem’e karşı kazandığı zafer ise adeta bir rövanş maçıydı, çünkü bu maç sayesinde iki oyuncu arasındaki zafer farkı azaldı.

alexander-zverev-1-.jpg

Kolunda yeni RM 67-02 otomatik saatiyle sezona en iyi şekilde başlayan Zverev, iki haftada kazandığı iki zaferin ardından, 19 yaşında ilk zaferini kutlayan Rafael Nadal’dan sonra turnuvanın en genç şampiyonu unvanını kazandı.

alexander-zverev-2-.jpg

Benzer Haberler