alexa Alpina | Seastrong | Diver 300 | Automatic | Calanda | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Alpina Seastrong Diver 300 Automatic Calanda AL-525BBG4VR6

Alpina, dünyamıza saygı duymaya ve kaynaklarını olabilecek en akıllı şekilde kullanmaya vurgu yapan yeni modeli Seastrong Diver 300 Automatic Calanda ile mercek altında.

alpina-seastrong-diver-300-automatic-calanda-1.jpg

Doğa dostu malzemelere yer verilerek tasarlanan ve üretilen ürünlerin sosyal sorumluluk projeleri ile iş birliği içerisinde sunulması, saat dünyasında daha sık karşımıza çıkan bir konsept olarak gelişmeye devam ediyor. Bu konudaki en yeni örnek ise, İsviçreli köklü üretici Alpina’dan geliyor. 

alpina-seastrong-diver-300-automatic-calanda-2.jpg

Markanın dalgıç koleksiyonunda yer alan model, geleneksel tasarlanmış bir kasa ile geliyor. Ancak kasanın klasik tasarımının aksine, yapımında Thyssen Krupp tarafından üretilen, ultra-yüksek kalite çelik kullanılıyor. PuReSteel adı verilen bu yeni malzeme, deniz taşımacılığında kullanılan araçların geri dönüşümünden elde ediliyor. 42mm çapında ve 12.66mm yüksekliğinde tasarlanan şık kasa, mat ve parlak yüzeylere ev sahipliği yapıyor. Ön yüzünde safir kristal cam ve 60 dakikalık dalgıç bezelinin yer aldığı kasa, vidalı arka kapak ve kilitli kurma kolunun da yardımıyla, 300 metreye kadar su geçirmiyor. 

alpina-seastrong-diver-300-automatic-calanda-3.jpg

Modelin mat siyah kadranında, geleneksel tasarımlı kasayla uyumlu bir görüntü sunan, eski-radyum görünümlü fosfor malzemesi uygulanmış markörler ve kollar görev yapıyor. Saat 9 yönünde tarih penceresinin yer aldığı kadran, saniye koluna eklenen kırmızı detayla sportif bir havaya kavuşuyor.

alpina-seastrong-diver-300-automatic-calanda-4.jpg

Yeni modele, Sellita SW200-1 tabanlı, Calibre AL-525 hayat veriyor. 4Hz (28.800vph) frekansında çalışan otomatik mekanizma, tam kurulumda 38 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor.

alpina-seastrong-diver-300-automatic-calanda-5.jpg

Sadece 300 adet ile limitli üretilen modele, pin tipi tokayla bileğe sabitlenen, geri dönüştürülmüş PET malzemeden üretilmiş kayış eşlik ediyor.

alpina-seastrong-diver-300-automatic-calanda-6.jpg

Model için belirlenen liste fiyatı ise EUR 1,695.

Benzer Haberler