alexa AL-525BBG4SH6 | Pilot Heritage | Startimer | Alpina | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Alpina Startimer Pilot Heritage Automatic (Ref. AL-525BBG4SH6)

Alpina, cep saatlerinden hatırladığımız kapaklı Hunter Case (Avcı Kasa) tarzını yeni modeli Startimer Pilot Heritage Automatic ile saat severlerin beğenisine sunuyor.

al-525bbg4sh6-alpina-startimer-pilot-heritage-automatic-1.jpg

Alpina, pilot saatleri konusunda köklü bir geçmişe sahip. Markanın 20. yüzyıl içerisinde çeşitli ülkelerin hava kuvvetlerine saat sağlamış olması da bu, geçmişin önemli notları arasına giriyor. Geride bıraktığımız on yıllık zaman zarfında hızlı ve iddialı bir yeniden yapılanma sürecine giren marka, giriş ve orta seviye mekanik İsviçre saatleri arasında kendine sağlam bir yer edindi. Özellikle klasik temalı pilot saati modellerini görece uygun fiyatlar ile buluşturan marka, bugün yeni bir model ile bir kez daha sayfalarımızda yerini alıyor.

al-525bbg4sh6-alpina-startimer-pilot-heritage-automatic-2.jpg al-525bbg4sh6-alpina-startimer-pilot-heritage-automatic-5.jpg

Yeni model, açılan arka kapağıyla birlikte üç parçadan oluşan, paslanmaz çelik bir kasa ile geliyor. 44mm çapında ve 11.55mm kalınlığında tasarlanan kasanın arka kapağı, cep saatlerinden aşina olduğumuz Avcı Kasa formuna uygun şekilde ek bir kapak taşıyor. Kasanın kenar kısmına yerleştirilen buton ile açılan menteşeli kapağın altında ise, safir kristal cam bölmeli bir kapak daha bulunuyor. 30 metre su basıncına dayanıklı üretilen kasanın ön yüzünde ise bombeli tasarlanmış, çizilmelere dayanıklı safir kristal cam görev yapıyor.

al-525bbg4sh6-alpina-startimer-pilot-heritage-automatic-6.jpg al-525bbg4sh6-alpina-startimer-pilot-heritage-automatic-7.jpg

Modelin kadranı gerçek bir pilot saatine uygun şekilde mat yüzey formuyla tasarlanmış. Super-LumiNOVA dolgulu büyük rakam indeksler, kollar ve merkeze yerleştirilmiş 24 saat skalasına ev sahipliği yapan kadran, siyah zemin rengiyle okunabilirlik için gereken kontrastı fazlasıyla sağlıyor. Saat 12 markörüne yerleştirilen geniş üçgen, alt kısmı kırmızı boyalı saniye kolu ve markanın 1883 yılında kullandığı şekilde hazırlanan logosu ise, markanın geçmişine gönderme yapan detaylar arasında yerini alıyor.

al-525bbg4sh6-alpina-startimer-pilot-heritage-automatic-3.jpg al-525bbg4sh6-alpina-startimer-pilot-heritage-automatic-4.jpg

Yeni model, Sellita SW200-1 temel alınarak tasarlanan AL-525 otomatik mekanizma ile çalışıyor. Sağlamlığı, dakikliği ve kolay servis verilebilen tasarımı ile farklı segmentlerden birçok markanın da tercihi olan mekanizma tam kurulumda 38 saatlik güç rezerv süresi sunuyor. Alpina logolu rotorla kurulan mekanizma, cam bölmeli iç kapaktan izlenebiliyor.

al-525bbg4sh6-alpina-startimer-pilot-heritage-automatic-8.jpg

Modele vintage görünümlü kahverengi dana derisi kayış ve Alpina logolu paslanmaz çelik toka eşlik ediyor.

Benzer Haberler