alexa Apple Watch | 2. Generation | Akıllı Saat | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Apple 2. Jenerasyon Akıllı Saati Apple Watch’u Duyurdu

apple-logo.png

Yeni Apple Watch ve Iphone 7’nin tanıtımının gerçekleştirildiği San Francisco’daki etkinllikte yeni akıllı saate dair tüm yenilikleri duyuruldu.

apple-watch-2.jpg

2. Jenerasyon Apple Watch dış görünüş olarak bir önceki model ile birebir benzerlik gösteriyor. Önceki modelden ayıran en büyük yenilik ise 50 metreye kadar su geçirmez olması. Bunun anlamı yeni Apple Watch ile yüzebilecek olmamız. Aynı zamanda yeni Apple Watch toza karşı da daha dayanıklı hale gelmiş durumda.

apple-watch-3.jpg

Yeni Apple Watch saatler yeni bir kasa materyaline sahip, İsviçre saat endüstrisinde son zamanların popüler malzemesi “seramik” artık Apple Watch ile karşımızda.

apple-watch-ceramic-1.jpg

Beklendiği üzere yeni işlemci bir öncekini göre daha hızlı ve daha az pil harcıyor. Bununla beraber saatte kullanılan ekran şu ana kadar ki üretilmiş tüm Apple ürünleri arasında en parlak olanı. Saatin güneş altında güzel bir performans sergileyeceğini söyleyebiliriz.

apple-watch-1.jpg

Ayrıca yeni Apple Watch’a telefondan bağımsız GPS özelliği eklenmiş. Koşu ve yürüyüş sporları ile ilgilenenlere yönelik yapılan ekleme ile telefonunuz yanınızda olmasa bile Apple Watch’ın kendi içerisindeki GPS ile mesafa ölçümü ve gidilen rota daha sonra telefonla senkronize oluyor.

Apple Watch ilk çıktığı sene Hermes ile ortak bir ürün çıkarmıştı. Durum bu sene de değişmiyor, ve yeni kordon ve yeni toka opsiyonları ile Apple Watch Hermes modelleri vitrinlerdeki yerlerini alacak. Tabiki Hermes modelleri sadece toka ile standart modellerden ayrılmıyor. Ayrıca kendilerine özel ara yüze sahipler.

apple-watch-hermes-1.jpg apple-watch-hermes-2.jpg

apple-watch-hermes-3.jpg apple-watch-hermes-5.jpg

Apple bu sene ikinci bir marka ile de iş birliğine gitmiş. Apple ve Nike iş birliği çok eskilere dayansa da akıllı saat sektöründe beraber çıkardıkları ilk ürün. Apple Watch Nike + adı ile piyasaya çıkan ürün spor anlamında sizi sonuna kadar teşvik etmek için üretilmiş.

apple-watch-nike-1.jpg apple-watch-nike-2.jpg

apple-watch-nike-3.jpg apple-watch-nike-4.jpg

Yeni Apple Watch’lar $369’dan başlayan etiket fiyatı ile Ekim ayı içerisinde bilekteki yerlerini alacak. Bir önceki Apple Watch versiyonlarına da yeni işlemciyi yerleştiren Apple bu saatin fiyatını da $269 olarak belirlemiş. Ekim ayının sonunda satışa çıkacak Apple Watch Nike + saatler de $369  etiket fiyatına sahip olacak.

Benzer Haberler