alexa Apple Watch | Series 3 | SmartWatch | Steve Jobs | Iphone 8 | Iphone X
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Apple Watch SERIES 3

apple-logo.png

Apple, piyasaya sürüldüğü ilk günden bu yana büyük ilgi gören akıllı saati Apple Watch’un üçüncü nesil modellerini tanıttı. Cupertino – California’da bulunan Steve Jobs Theater bünyesinde gerçekleştirilen ilk organizasyon olma özelliğini taşıyan etkinlikte, Apple Watch’un yanı sıra yeni nesil iPhone ve Cinema Display ürünlerinin de lansmanı gerçekleştirildi. 

Apple-Watch-Series-3-2017-4.jpg

Görsel anlamda selefleriyle neredeyse tamamen aynı özellikler taşıyan Apple Watch Series 3, teknoloji özelinde oldukça önemli yenilikler içeriyor. Bunlar arasında en çok dikkat çekeni ise, modele yeni eklenen hücresel bağlantı özelliği. Bu özellik sayesinde artık bir iPhone aksesuarından ziyade, kendi başına çalışabilen bir aygıt haline gelen Apple Watch Series 3, kendisi gibi kullanıcılarının da telefona olan bağımlılığını ortadan kaldırmayı hedefliyor. Kullanıcının telefon numarası üzerinden arama, mesajlaşma ve diğer pek çok fonksiyonu bünyesinde toplayan Apple Watch Series 3, kompakt yapısını da muhafaza etmeyi başarmış görünüyor.

Apple-Watch-Series-3-2017-8.jpg

Yeni modelin içerisinde, eski nesil cihazlara kıyasla 70% daha verimli çalıştığı iddia edilen çift çekirdekli mikro-işlemci yer alıyor. Apple Watch Series 3, enerji sarfiyatını 50% oranında azaltan W2 kablosuz bağlantı çipi ile daha kaliteli bağlantı olanağı sunuyor. Fiziksel anlamda kart veya kart yuvası gerektirmeyen elektronik SIM kart özelliği sayesinde kompakt boyutlarından feragat etmeyen model, ekrana entegre edilen çift dalga anteni sayesinde ince yapısını muhafaza etmeyi başarıyor. Boyut olarak, önceki modellere göre 0.25mm daha kalın tasarlanan arka safir kristal cam dışında herhangi bir güncelleme içermeyen model, bekleme süresi olarak da bir önceki nesilde olduğu gibi yaklaşık 18 saatlik bir süre sunuyor.

Apple-Watch-Series-3-2017-5.jpg

Apple Watch Series 3, markanın Haziran ayında tanıttığı watchOS 4 işletim sistemi ile çalışıyor. watchOS3’te yer alan pek çok uygulamanın güncellenmiş halinin yanında yeni uygulamalara da yer veren watchOS 4’ün, Eylül 19 itibarıyla tüm Apple Watch kullanıcılarına açık hale gelmesi planlanıyor.

Apple-Watch-Series-3-2017-2.jpg

Yeni jenerasyon Apple Watch modelleri, ürün grubunda yer alan gümüş ve uzay grisi renk seçeneklerine ilaveten bir de altın tonu opsiyonuna kavuşan alüminyum kasa ile sunuluyor. Yine güncel koleksiyonda sadece beyaz olarak sunulan seramik opsiyonu, yeni model ile birlikte artık gri renk de tercih edilebiliyor.

Apple-Watch-Series-3-2017-1.jpg

Yeni model, Apple’ın “sport loop” adını verdiği yeni dokuma kayışın yanı sıra aralarında motorsporlarından ilham alan yeni bir modelin de yer aldığı Hermes üretimi deri kayış seçenekleri ile de satın alınabiliyor. 

Hücresel bağlantı içeren ve içermeyen olarak iki versiyonla satışa sunulacak Apple Watch Series 3 modelleri, dijital ayar tepesi üzerinde yer alan parlak kırmızı nokta ile birbirinden ayrılıyor. Hücresel bağlantılı model için $399 başlangıç fiyatı belirlenirken hücresel bağlantı özelliği olmayan model için ise $329 başlangıç fiyatı bulunuyor (ABD listesi). 15 Eylül’de ön sipariş aşamasına gelecek olan Apple Watch Series 3 modellerinin 22 Eylül’de sahiplerine ulaşması ön görülüyor. Lansman ile birlikte yeni nesil modellerin satışa sunulacağı ülkeler ise şöyle; ABD, Kanada, Avustralya, Çin, Japonya, Birleşik Krallık, Almanya, Fransa ve İsviçre.

Apple-Watch-Series-3-2017-6.jpg

Benzer Haberler