alexa Yeni Apple Watch | Apple Watch Series 7 | Akıllı Saat | Apple
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Apple Watch Series 7

Akıllı saat ürün grubunun ağır toplarından Apple, yeni Apple Watch Series 7 model ailesini tanıttı.

apple-watch-series-7-1.jpg

Pazar payı hızla genişleyen akıllı saat segmentinin ilk akla gelen isimlerinden Apple, başarılı model ailesinin 7. nesli ile boy gösterdi. Tanıtıldığı günden bu yana popülaritesi artan Apple Watch, 7. nesli ile ileri teknoloji ile olan dirsek temasını kaybetmiyor.

apple-watch-series-7-2.jpg

Bu sonbaharda satışa sunulacağı açıklanan model ailesine dair önemli detaylar arasında, saatin mevcut boyutlarında neredeyse hiç değişiklik olmadan geliştirilen yeni ekran, 50% daha kalın ön cam, yeni işletim sistemi ve kişisel kullanım deneyimini geliştirici uygulama güncellemeleri yer alıyor.

apple-watch-series-7-3.jpg apple-watch-series-7-4.jpg

Series 7, alüminyum ve çelik kasa seçenekleri ile son neslin sağlam ve sportif temasıyla daha uyumlu bir profil çiziyor. Seçenekler arasında Yeşil, Mavi, Kırmızı, Starlight ve Midnight yer alıyor. Series 7, 6 ile aynı su geçirmezlik derecesini korurken, IP6X toz geçirmezlik konusunda çıtayı yükseltmesini sağlıyor. 50% daha kalın ön cam ise “şimdiye kadar üretilen en sağlam Apple Watch” savını destekliyor.

apple-watch-series-7-5.jpg

Yeni nesil modellerde, daha geniş ekran alanı sayesinde kullanım deneyimi de gelişiyor. Normal klavyenin yanı sıra Quickpath yazmayı (harften harfe kaydırma) da destekleyen ekran, bir önceki nesle göre 20% daya geniş alan sunuyor.

apple-watch-series-7-6.jpg

Series 6’da gördüğümüz 18 saatlik batarya bekleme süresi Series 7’de de değişmezken batarya sıfırdan 80% doluluk oranına sadece 45 dakikada ulaşıyor.

apple-watch-series-7-7.jpg

Series 7, kişisel güvenlik, sağlık ve zindeliğe yönelik özellikler eklemeye devam eden WatchOS 8 ile çalışıyor. Apple tarafından geçen Haziran ayında duyurulan WatchOS 8, uyurken (Saat ivmeölçer aracılığıyla) solunum izleme yeteneğinin yanı sıra Tai Chi (tajiquan) ve Pilates için iki yeni Fitness modunu içeriyor. WatchOS 8 ayrıca arabanızın kilidini açmak ve arabanızı çalıştırmak için saati kullanmanıza imkan veriyor.

apple-watch-series-7-8.jpg

Breathe uygulaması da bir güncelleme aldı - artık Mindfulness uygulaması olarak adlandırılıyor ve standart Breathe egzersizine ek olarak, sizi bir dinginlik hissi yaratmayı amaçlayan bir düşünce veya hafızayı düşünmeye davet eden Reflect adlı bir egzersiz de geliyor. Tai Chi ve Pilates antrenmanlarına ek olarak, bisikletçiler için de bazı özellik geliştirmeleri bulunuyor. Olağan devam eden antrenman metriklerine ek olarak, otomatik duraklatma ve devam etme olanağı da sunuluyor (bir trafik ışığında uzun süre bekleyenler için). Elektrikli/destekli pedal çevirme çalışmaları için ayrı ölçüm algoritmalarına ek olarak sunulan düşme algılama algoritması, bisikletten düşmenin belirli fiziksel karakteristiğini tanıyabiliyor.

apple-watch-series-7-9.jpg

Akıllı saat pazarı genişlemeye devam ettiği sürece pastadan pay almanın peşinde olan markalar da ürünlerini daha cazip hale getirmek için çalışmalarına devam ediyor. Bir dönem mekanik saatçiliği ikinci bir krizin eşiğine sürükleyebileceğine inanılan bu teknolojik cihazlar hayatımızı kolaylaştırmaya devam etse de, bir saat sever gözünde asla mekanik bir saatin yerini alabilecek gibi de durmuyor.

apple-watch-series-7-10.jpg apple-watch-series-7-11.jpg

Benzer Haberler