alexa Constant Force | Arnold & Son | Tourbillon | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Arnold & Son Constant Force Tourbillon

arnold-son-logo-new.png

Arnold & Son, 60 saniyelik tourbillon’a, gerçek atımlı saniyelere ve patentli bir sabit güç mekanizmasına sahip Constant Force Tourbillon modeli ile hassas kronometreleri bir adım daha ileri taşıyor.

Royal_Constant-Force-Tourbillon_emotional.jpg

Constant Force Tourbillon mekanizmasının simetrik mekanizma yapısı, Arnold & Son’ın tarihindeki denizcilik kronometrelerine atıfta bulunuyor. En üstteki iki adet görünür zemberek ve sabit güç sağlayan mekanizması, kadranın alt kısmında yer alan tourbillon’a en ideal düzeyde güç sağlıyor.

Constant Force Tourbillon’un güç seviyesini ideal düzeyde tutmak için Arnold & Son en baştan, yani zemberekten işe başladı, çünkü burası mekanizmanın gücünün kaynağıydı.

Royall.jpg

Saatin tamamen kurulmuş haliyle neredeyse boş hali arasında kurma momenti açısından ciddi bir fark yaratacak şekilde yalnızca tek bir zemberek kullanmak yerine, Constant Force Tourbillon kadran kısmından 10:30 ve 1:30’da konumlarında görülebilen iki simetrik tulumbaya sahip.

İlk zemberek tek başına dişli takımını çalıştırırken, ikinci zemberek dönme momenti çıkışı her optimal düzeyin altına düştüğünde devreye giriyor. Böylelikle regülatöre giden gücün mümkün olduğunca sabit bir şekilde akışı sağlanıyor.

Royal_Consta.jpg

28 adet üretilen Constant Force Tourbillon, yansıma önleyici safir cam ve mükemmel bir biçimde elde üretilmiş mekanizmanın görülmesine olanak sağlayan safir cam arka kapakla, 46 mm çapındak 18 ayar kırmızı altın bir kasayla sunuluyor.

Benzer Haberler