alexa Double Tourbillon Jade | Arnold & Son | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Arnold & Son Double Tourbillon Jade

Arnold & Son, Double Tourbillon koleksiyonunu yeşil yeşim ve beyaz opal ile süslenmiş iki unique piece model ile kutluyor.

arnold-son-double-tourbillon-jade-1.jpg arnold-son-double-tourbillon-jade-2.jpg

Yüksek saatçilik odaklı geleneksel tasarımları ile tanınan ünlü marka, bir nevi imzası haline gelen Double Tourbillon konseptini iki yeni referans ile taçlandırıyor. Sadece birer adet üretilen modeller, 18K pembe altın (1DTAR.Z01A.C120R) ve beyaz altın (1DTAW.Z01A.C121W) seçenekleri ile sunuluyor.

arnold-son-double-tourbillon-jade-3.jpg

43.50mm çapında tasarlanan zarif kasa, saat 7 ve 2 konumlarına yerleştirilmiş, iki adet kurma koluna ev sahipliği yapıyor. İkinci zaman dilimi ve mekanizmayı kurma görevlerini yerine getiren diagonal yerleştirilmiş kolların üzerinde, A&S logosu yer alıyor. Her iki yüzünde de safir kristal camlar yer alan kasa, 30 metreye kadar su basıncına dayanım gösteriyor.

arnold-son-double-tourbillon-jade-4.jpg arnold-son-double-tourbillon-jade-5.jpg

Her iki modelde de ortak olarak kullanılan kadran, yeşil yeşim taşı ve beyaz opal malzemeden üretiliyor. Fevkalade simetrik yapısıyla bu konuya özen gösteren kullanıcıların yüzünü güldüren kadranın saat 3 ve 9 konumlarından ikiz Tourbillon eşapmanlar yer alıyor. Saat 12 ve 6 hizasında konumlanan ve aradaki farkın anlaşılması için büyük rakam ve Romen rakamı indekslere ev sahipliği yapan, iki zaman dilimi alt-kadranı bulunuyor. Zaman dilimi alt-kadranlarını çevreleyen halkalar ve Tourbillon eşapmanlarda yer alan köprü ve balans çarkı gibi bileşenler, kasa malzemesine uygun malzemeden üretiliyor.

arnold-son-double-tourbillon-jade-6.jpg

Yeni modellere, tamamen A&S bünyesinde tasarlanıp üretilen, Caliber A&S8513 hayat veriyor. Elden kurmalı mekanizma, çift tulumbalı düzeneği sayesinde, 90 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor.

Kadran tonuyla uyumlu yeşil timsah derisi kayış ve kasa ile aynı malzemeden üretilmiş toka ile satışa sunulan modeller için belirlenen liste fiyatı ise CHF 198,000.

arnold-son-double-tourbillon-jade-7.jpg arnold-son-double-tourbillon-jade-8.jpg

Benzer Haberler