alexa Arnold & Son | Globetrotter | Platinum | Limited Edition
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Arnold & Son Globetrotter Platinum Limited Edition

Arnold & Son, dünya saati komplikasyonuna getirdiği geleneksel yorum ile beğeni toplayan Globetrotter model ailesine yeni bir limitli üretim versiyon ekledi. Ürün grubunun bayrak gemisi modeli olma özelliğini taşıyan bu yeni versiyon, platin alaşımından üretiliyor.

arnold-son-globetrotter-platinum-limited-edition-1.jpg

2018 yılında tanıtılan ve saat dünyasının pratik komplikasyonlarından dünya saati özelliğine kazandırdığı şık ve göz alıcı gösterim şekli ile beğeni toplayan Globetrotter, yeni bir limited edition versiyonlar yeniden gündemde yerini alıyor. 

arnold-son-globetrotter-platinum-limited-edition-4.jpg

Özgün tasarımı ile Horobox’ın ilk limited edition projesinde de yer alan Globetrotter, platin alaşımından üretilmiş yeni modeliyle yine dikkatleri üzerine topluyor. 

arnold-son-globetrotter-platinum-limited-edition-3.jpg

Yeni modelin 45mm çapında ve 17.23mm yüksekliğinde tasarlanmış kasası, platin alaşımından üretiliyor. Tamamı parlak yüzeylere sahip şık kasa, ön ve arka yüzünde safir kristal camlara ev sahipliği yapıyor. Arnold & Son amblemli zarif kurma kolunun eşlik ettiği kasa, 30 metre su basıncına dayanım sunuyor.

arnold-son-globetrotter-platinum-limited-edition-2.jpg

Model ailesinin en belirgin özelliği olan kadran, dünya saati komplikasyonunu görsel sanatlarla harmanlayan tasarımı ile dikkat çekiyor. Rodyum kaplamalı beyaz altın kolların ve indekslerin yanında kadranı süsleyen üç boyutlu figür de Super-LumiNOVA fosfor malzemesi ile kaplandığından, kadran karanlık ortamlarda bile hayranlık uyandıran görüntüsünü koruyor.

arnold-son-globetrotter-platinum-limited-edition-5.jpg

Yeni modele, ürün grubunun diğer modellerinde olduğu gibi, Caliber A&S6022 güç veriyor. Arnold & Son bünyesinde tasarlanıp üretilen otomatik mekanizma, NAC kaplamalı bileşenleri ile modelin göz alıcı estetiğine katkıda bulunuyor. Tam kurulumda 45 saate kadar güç rezerv süresi sunabilen mekanizmaya dair tüm dekoratif unsurlar, safir bölmeli arka kapak sayesinde zevkle izlenebiliyor.

arnold-son-globetrotter-platinum-limited-edition-6.jpg

Sadece 28 adet ile sınırlı üretilen modele, el dikişi mavi timsah derisi kayış eşlik ediyor. Bileğen platin ve titanyum malzemelerden üretilen katlanır toka ile sabitlenen şık model, 64,900 CHF liste fiyatı ile satışa sunuluyor.

Benzer Haberler