alexa Arnold & Son | HM Double Hemisphere | Perpetual Moon | Baselworld 2016 | HOROBOX
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Arnold & Son HM Double Hemisphere Perpetual Moon

arnold-son-logo.jpg

Daha önce sitemizde detaylı incelemesini yaptığımız Arnold & Son HM Perpetual Moon modeli ile benzerlik gösteren yeni model bu kez iki ayrı ay göstergesine sahip. Birisi kuzey yarım küre diğeri güney yarım küre için çalışan göstergeler 12 ve 6 noktalarına yerleştirilmiş.

Arnold-Son-HM-Double-Hemisphere-Perpetual-Moon-3.jpg

Ay göstergesine sahip saatlerin genel problemi okumanın zorluğu, genelde küçük tasarlanan göstergeler Arnold & Son’da detaylı bir şekilde okunabiliyor. Bu yeni modelinde Güney yarım kürede yaşayanları da unutmayan marka iki büyük ay göstergesi ile karşımıza çıkıyor.

Arnold-Son-HM-Double-Hemisphere-Perpetual-Moon-1.jpgArnold-Son-HM-Double-Hemisphere-Perpetual-Moon-2.jpg

Ay göstergesinde detay işçiliği ise takdire şayan, saat 3 noktasına yerleştirilen Dünya haritası Ekvator çizgisi ile bölünmüş.

42 mm kasa ölçüsüne sahip saat kırmızı altından üretilmiş. Ön tarafındaki safir kristal camın her iki yüzüne de yansıma önleyici kaplama uygulanmış. Su geçirmezlik değeri ise 30 metre. Saatin kadranında koyu mavi renk kullanılmış ve guilloche motifi kullanılmış.

Arnold-Son-HM-Double-Hemisphere-Perpetual-Moon-7.jpg

Saatin mekanizması da kendisi gibi özel in-house üretilen kalibre A&S1512 ismini almış. 12,600 vuruş ile çalışan saat 90 saat güç rezervine sahip.

Arnold-Son-HM-Double-Hemisphere-Perpetual-Moon-4.jpg

Arnold-Son-HM-Double-Hemisphere-Perpetual-Moon-5.jpgArnold-Son-HM-Double-Hemisphere-Perpetual-Moon-6.jpg

Arnold & Son HM Double Hemisphere Perpetual Moon için konuşulacak çok fazla detay var, dilerseniz bu detayları saatin kendi fotoğrafları ile inceleme köşemizde konuşalım. Mümkün olan en kısa zamanda inceleme bölümümüzde görüşmek üzere.

Benzer Haberler