alexa Arnold & Son | Longitude | Titanium | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Arnold & Son Longitude Titanium

Geleneksel saatçiliğin başarılı isimlerinden Arnold & Son, yeni modeli Longitude Titanium ile, entegre bilezikli lüks spor saat segmentine giriyor.

arnold-son-longitude-titanium-1.jpg

arnold-son-longitude-titanium-2.jpg arnold-son-longitude-titanium-3.jpg

Özellikle klasikleşmiş komplikasyonlara getirdiği alternatif yaklaşımlarla ve geleneksel çizgileriyle öne çıkan marka, günümüz saat dünyasının en popüler segmentlerinden entegre bilezikli lüks spor saatlerde kendine yer arıyor. John Arnold’un marin-kronometre cihazlarından ilham alarak Longitude ismiyle markanın ürün grubuna eklenen modele gelin, yakından bakalım.

arnold-son-longitude-titanium-4.jpg

arnold-son-longitude-titanium-5.jpg arnold-son-longitude-titanium-6.jpg

Yeni model üç farklı referanstan oluşan mini bir koleksiyon şeklinde sunuluyor. Tüm modeller 42.5mm çapında ve 12.25mm yüksekliğinde tasarlanmış, titanyum kasa ile geliyor. Mat ve parlak yüzeylerin bir arada kullanıldığı sportif kasanın ön yüzünde, sırt kısmında 60 çentik bulunan bezel yer alıyor. Zarif kasanın her iki yüzünde de safir kristal camlar bulunuyor. A&S amblemli ve kilitli kurma kolunun tamamladığı konforlu kasa, WR100M dayanım sunuyor.

arnold-son-longitude-titanium-7.jpg

arnold-son-longitude-titanium-8.jpg arnold-son-longitude-titanium-9.jpg

Arnold & Son Longitude Titanium, Kingsand Gold (88 adet ile limitli), Ocean Blue ve Fern Green olmak üzere üç farklı kadran seçeneği ile geliyor. PVD kaplama üzerine dikey satine yüzey deseni ile tamamlanan kadranın saat 12 yönünde, perfore indeksli güç rezerv göstergesi göze çarpıyor. Saat 6 yönünde ise, dairesel motifli alt kadran içine yerleştirilmiş, küçük saniye göstergesi yer alıyor. Aplik indekslerin ve iskelet tarzı kolların zamanı gösterdiği sade kadran, SLN fosfor uygulaması sayesinde hemen her ışıkta yeterli okunabilirliği sunuyor.

arnold-son-longitude-titanium-10.jpg

arnold-son-longitude-titanium-11.jpg arnold-son-longitude-titanium-12.jpg

Şık koleksiyona markanın in-house tasarlayıp ürettiği Caliber A&S6302 hayat veriyor. 4Hz (28.800vph) frekansında çalışan otomatik mekanizma, tam kurulumda 60 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor. 

arnold-son-longitude-titanium-13.jpg

Arnold & Son Longitude Titanium, hızlı kordon değiştirme sistemine sahip, titanyum bilezik ve yeşil veya mavi kauçuk kayış ile geliyor. Yeni modellere dair referans ve fiyat bilgisi ise şöyle;

arnold-son-longitude-titanium-14.jpg

1LTAT.J01A.N001U Kingsand Gold – CHF 22,600

arnold-son-longitude-titanium-15.jpg

1LTAT.U01A.N001U Ocean Blue – CHF 21,500

arnold-son-longitude-titanium-16.jpg

1LTAT.F01A.N001U Fern Green – CHF 21,500

Benzer Haberler