alexa 1NEMR.R01A.D139A | Nebula Lady | Arnold & Son | Kadın Koleksiyonu | Baselworld 2018 | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Arnold & Son Nebula Lady Ref. 1NEMR.R01A.D139A

arnold-son-logo-new.png

250 yılı aşkın geçmişiyle saat dünyasının en köklü isimleri arasında yer alan Arnold & Son, kadın koleksiyonu içerisinde yer alan Nebula Lady modelini tanıttı.

arnold-son-nebula-lady-1-.jpg

Ünlü markanın Baselworld 2018 yenilikleri arasında yer alan model, tipik Arnold & Son öğelerinden ödün vermeden tasarlanmış şık bir kadın saati olarak karşımıza çıkıyor.

Yeni modelin kasası 41.5mm X 8.73mm boyutlarında tasarlanmış. 18K pembe altından üretilen kasanın üzerinde 90 adet (toplam 0,52 karat) parlak kesim pırlanta kullanılmış. Her iki yüzünde de yansıma önleyici kaplamaya sahip çizilmeye dayanıklı safir kristal camların görev yaptığı kasanın su geçirmezlik değeri ise 30 metre olarak ayarlanmış.

arnold-son-nebula-lady-2-.jpg

Modelin kadranı mekanizmayı tamamen açıkta bırakacak şekilde tasarlanmış. Zaman tutma fonksiyonun okunabilmesi için bezelin iç tarafına üzerinde saat ve dakika markörleri bulunan bir çember eklenmiş. Rodyum kaplamalı üretilen bezelin üzerinde zemin ile kontrast siyah markörler kullanılmış.

arnold-son-nebula-lady-3-.jpg

Arnold & Son Nebula Lady gücünü markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber A&S5101 mekanizmadan alıyor. 24 taşlı ve elden kurmalı mekanizma 21.600vph frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 90 saatlik güç rezerv süresi sunuyor. Açık kadran ve safir kristal bölmeli arka kapak sayesinde zevkle izlenebilen mekanizma iskelet tarzı tasarlanmış. Masif 18K pembe altın köprülerin ve paladyumdan yapılmış ana gövdenin kullanıldığı mekanizmanın çoğu bileşeni elle pahlanmış. Arnold & Son tarzı üç kollu çarklardan oluşan dişli grubunun görev yaptığı mekanizmada kullanılan vidaların baş kısımları bile parlatılarak hazırlanmış.

arnold-son-nebula-lady-4-.jpg arnold-son-nebula-lady-5-.jpg

Sadece 50 adet ile limitli üretilen model, 18K pembe altın katlanır klipsin eşlik ettiği beyaz timsah derisi kayış ile satışa sunuluyor.

Benzer Haberler