alexa TEC1 | Quadran Edition | Volume 2 | Arnold & Son | Quadran Luxury Timepieces | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Arnold & Son TEC1 Quadran Edition Volume 2

arnold-son-logo-new.png

İngiliz saat yapımı tarihine ışık tutan saatleri ile Arnold&Son, ünlü TEC1 modelinin, Quadran Luxury Timepieces mağazalarına özel üretilen yeni versiyonunu satışa sundu. Markanın çatısı altında planlanan, tasarlanan ve üretilen bu yüksek mühendislik örneği kol saati, klasik stilleri, ileri teknoloji ile buluşturan Royal koleksiyonu içerisinde yer alıyor.

Sadece Quadran mağazalarında satışa sunulan ve ülkemize özel olarak üretilen, Quadran Luxury Timepieces Special Edition Volume 2 TEC1, TB88 modelinin ardından Quadran mührü taşıyan ve arka kapağında Quadran Edition ibaresi bulunan ikinci model.

Quadran-special-HD.jpg

Köklü İngiliz geleneği ve saat yapımındaki eşi benzeri bulunmayan mükemmelliği ile dünya çapında tanınan Arnold & Son, çekici ve büyüleyici karakteri ile ön plana çıkan TEC1 modelinde, daha önce bir araya getirmediği üç ayrı komplikasyonu, kusursuz bir şekilde bir araya getiriyor. Tourbillon mekanizma, kolon çarklı kronograf ve otomatik kurma sistemi, bu avangart, fakat aynı zamanda klasik olan modelde, ustalıkla bir araya geliyor. Markanın üçüncü tourbillon modeli olan olan TEC1, John Arnold’ın mesleki hayatının başlarında, Kral II. George ve saray mensupları için tasarladığı saatlerden ilham alınarak geliştirilen Royal Koleksiyonu arasında yerini alıyor.

Yeni ve sofistike Quadran Edition TEC1 modeli, Arnold & Son’ın yenilikçi ruhu, teknik becerisi ve sanatsal başarısının eşsiz bir örneğini oluşturuyor. A&S8305 kalibre, akrep, yelkovan ve tourbillon mekanizmasına sahip, otomatik kurmalı, eşsiz bir mekanizmaya ev sahipliği yapıyor. Arnold & Son Araştırma ve Geliştirme ekibinin bu modeli tasarlarken yaşadığı zorluk, yüksek salınımlı tourbillonu, kronografı ve otomatik kurma sistemini, ileri bir teknikle ve zarif bir şekilde bir araya getirmek oldu. Böylelikle, bu fonksiyonlara sahip bir mekanizmanın alışılagelmiş yerleşim düzeni, tamamen bir kenara bırakıldı ve yeni kalibre için, yepyeni bir tasarım geliştirildi.

back-Quadran-special-HD.jpg

Arnold&Son TEC1 modelinde, tourbillon eşapman, kadranın üst kısmı saat 10 yönünden saat 2 yönüne kadar, görkemli bir şekilde kaplar ve bu geniş pencere sayesinde üç boyutlu bir etki yaratan tourbillon kafesinin hareketini gözlemlemeyi mümkün kılıyor. Safir cam ve arka kapak kullanımıyla mekanizmanın çalışması görsel bir şölen ile kullanıcısı tarafından izlenebiliyor. 28800vph’lik salınım değeri ile TEC1 markanın ilk yüksek salınımlı tourbillonu olma özelliğini de taşıyor, mekanizmanın güç rezervi 55 saat. Kadranın alt kısmında ise, dengeli ve uyumlu bir görünüm kazandırmak amacıyla kasıtlı olarak saat 6 yönüne yerleştirilen, 60 dakikalık sayaç ile birlikte kronograf fonksiyonu yer alıyor.

Yalnızca 3 adetle limitli sayıda üretilecek bu çok özel saati incelemek ve almak isteyen kişilerin ellerini çabuk tutmalarında fayda var.

Benzer Haberler