alexa 15410BC | Audemars Piguet | Royal Oak | Frosted Gold | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Audemars Piguet Royal Oak Frosted Gold 41mm (Ref. 15410BC)

Audemars-piguet-logo.png

Audemars Piguet, SIHH 2017 yenilikleri kapsamında tanıttığı Royal Oak Frosted Gold modelinin erkek kullanıcılar için tasarlanmış 41mm kasa çapına sahip yeni versiyonu ile boy gösterdi.

Takvimler Kasım 2016’yı gösterdiğinde, Audemars Piguet saat meraklılarını şaşırtan yeni bir model ile boy göstermişti. Markanın Pre-SIHH 2017 tanıtımları arasında yer alan yeni model, efsanevi Royal Oak serisinin Frosted Gold versiyonuydu. Frosting veya Gold Hammering olarak bilinen metalin üzeri mikro uçlu çivilerle dövülerek uygulanan bu süsleme tekniği ile dekore edilen model sadece 37mm kasa çapında tasarlanmıştı. Kusursuz işçiliği ve benzersiz duruşu ile erkek kullanıcıların da yoğun ilgisini çeken model, geçtiğimiz günlerde 41mm kasa çapına sahip yeni versiyonuna kavuştu.

Audemars-Piguet-Royal-Oak-Frosted-Gold-41mm-15410BC-1.jpg

Kadın ve erkek modelleri arasındaki sınırların her geçen gün biraz daha inceldiği saat sektöründe, 37mm çapında tasarlanmış bir Audemars Piguet Royal Oak modeline direkt “kadın saati” demek ne kadar doğru olur bilemiyorum. Özellikle de benim gibi hemen her gün 36mm Rolex Day-Date kullanan bir saat meraklısı için… Ancak belli ki Audemars Piguet bu konuda biraz daha net olmayı tercih etmiş olmalı ki 37mm kasa çapına sahip tüm Royal Oak modelleri kadın koleksiyonu altında yer alıyor. Bu başarılı koleksiyonun en yeni üyelerinden biri olan Audemars Piguet Royal Oak Frosted Gold ise, ebadıyla olmasa da özgün yüzey dokusu ile artık erkek koleksiyonunda da kendine yer buluyor.

Audemars-Piguet-Royal-Oak-Frosted-Gold-41mm-15410BC-3.jpg

Yeni tanıtılan versiyon, şüpheye yer bırakmayacak şekilde 41mm çapında tasarlanan Ref. 15400 model ailesi üzerinden hazırlanmış. 18K beyaz altın kasa ve lacivert kadran ile sunulan model, görüntü olarak 70li yılların kült tasarımı paslanmaz çelik Royal Oak modelini çağrıştırsa da “frosted” yüzey formuyla hemen kendini belli ediyor.

Frosting tekniği ile süslenmiş modeller üretme fikri, ünlü mücevher tasarımcısı Carolina Bucci tarafından gündeme getirilmiş. Elmas uçlu aletler kullanılarak işlenen prototiplerin beklenen başarıyı yakalaması üzerine, daha hassas ve seri üretime uygun prosesler ile yola devam etmeye karar veren Audemars Piguet, arzu edilen sonuçların alınması ile birlikte yeni modelin üretimi için düğmeye basmış.

Audemars-Piguet-Royal-Oak-Frosted-Gold-41mm-15410BC-2.jpg

Modelin yüzey formu dışında kalan tüm bölümleri için standart Ref.15400 ile aynı demek mümkün. 18K beyaz altın kasa ve bilezikten, “Grande Tapisserie” desenli klasik Royal Oak kadranına kadar tüm detaylar, koleksiyonun geneli ile paralel seyrediyor. 41mm çapa ve 9.8mm kalınlığa sahip kasa içerisinde sunulan modelin kalbinde markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber Ref.3120 görev yapıyor. 3Hz hızında çalışan otomatik mekanizma tam kurulumda 60 saatlik güç rezervi sağlıyor. Zaman tutma dışında bir de tarih fonksiyonu bulunan mekanizma, safir kristal cam bölmeli kapaktan izlenebiliyor.

Audemars Piguet Royal Oak Frosted Gold 41mm (Ref. 15410BC) sadece 200 adet ile sınırlı üretimle geliyor.

Benzer Haberler