alexa Audemars Piguet | Royal Oak | Jumbo | Extra-Thin | 16202XT
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Audemars Piguet Royal Oak Jumbo Extra-Thin 16202XT Titanium & BMG

Audemars Piguet, ikonik Royal Oak Jumbo Extra-Thin model ailesini titanyum ve paladyum alaşımından üretilen yeni bir referans ile genişletiyor.

1970'li yıllarda ortaya çıkan entegre bilezikli lüks spor saat segmenti, özellikle geride bıraktığımız son on yılda altın çağını yeniden yaşıyor. Segmentin kurallarını belirleyen markalara ait kült modellere bayi aracılığı ile ulaşmak neredeyse imkansızken, farklı fiyat gruplarından birçok üretici bu segmentte kendine yer arıyor.

audemars-piguet-royal-oak-jumbo-extra-thin-16202-xt-1.jpg

Bu başarılı segmentin çıkış noktası sayılan Audemars Piguet Royal Oak Extra-Thin koleksiyonu, geçtiğimiz yıllarda gördüğü kapsamlı güncellemenin ardından 16202 referansı ile yoluna devam ediyor. Köklerine bağlı duruşundan vaz geçmeyen model ailesi, bugün alternatif materyaller ile öne çıkan yeni bir versiyona merhaba diyor. 

audemars-piguet-royal-oak-jumbo-extra-thin-16202-xt-2.jpg

39mm çapında ve sadece 8.1mm kalınlığında tasarlanan kasa, Grado 5 titanyumdan üretiliyor. Alaşım, ultra hafif özelliğinin yanı sıra yıpranmaya karşı dayanıklılığı ile de biliniyor. Artık bir klasik haline gelen kasanın ön yüzünde yer alan köşeli bezel, BMG Bulk Metallic Glass malzemeden üretiliyor. Paladyum bazlı modern alaşımdan üretilen bezeli kasaya, 8 adet beyaz altın vida sabitliyor. Ön ve arka yüzünde yansıma önleyici kaplamaya sahip safir kristal camların yer aldığı şık kasa, 50 metreye kadar su geçirmiyor.

audemars-piguet-royal-oak-jumbo-extra-thin-16202-xt-3.jpg

Modele dair bir diğer ayırt edici özellik de bizleri kadran kısmında karşılıyor. Degrade bordo zemin rengiyle çarpıcı bir görüntü sunan kadran, modelin sportif temasını öne çıkarıyor. Göz alıcı kadranda zaman, Super-LumiNOVA fosfor malzemesi uygulanmış, pembe alltın kollar ve aplik indekslerle takip ediliyor.

audemars-piguet-royal-oak-jumbo-extra-thin-16202-xt-4.jpg

Şık model gücünü, güncel 16202 model ailesinden aşina olduğumuz, Caliber 7121 mekanizmadan alıyor. 268 parçalı/33 taşlı ekstra-ince otomatik mekanizma tam boy merkezi rotor ile kuruluyor. 4Hz (28.800vph) frekansında çalışan kalibre, tam kurulumda 52 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor.

audemars-piguet-royal-oak-jumbo-extra-thin-16202-xt-5.jpg

Modelin bi-color teması kasada olduğu gibi bilezikte de devam ediyor. Grado 5 titanyumdan üretilen bileziğin orta baklalarında, bezelden hatırladığımız, BMG Bulk Metallic Glass malzeme kullanılıyor. Zarif bileziği AP logolu katlanır klips tamamlıyor.

Standart (limitli değil) koleksiona eklenen yeni model için henüz bir fiyat bilgisi bulunmuyor.

Benzer Haberler