alexa 26405NR.OO.A002CA.01 | Offshore | Royal Oak | Audemars Piguet | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Audemars Piguet Royal Oak Offshore Selfwinding Chronograph

İsviçreli üretici Audemars Piguet, lüks spor kronograf kategorisinin tartışmasız liderlerinden Royal Oak Offshore model ailesine üç yeni versiyon ekledi.

26405ce-oo-a030ca-01-audemars-piguet-royal-oak-offshore-selfwinding-chronograph-1.jpg

1993 yılında tanıtıldığı günden beri sportif ve lüks saat kavramlarının en başarılı kombinasyonlarından biri olarak anılan Audemars Piguet Royal Oak Offshore koleksiyonu, güncellenmiş tasarım detayları ve yüksek teknoloji üretim yöntemleriyle yeniden karşımızda. Seramik kasalar ve çarpıcı renkler etrafında şekillendirilen saatler, güçlü duruşlarıyla dikkatleri üzerlerine topluyorlar.

26405ce-oo-a056ca-01-audemars-piguet-royal-oak-offshore-selfwinding-chronograph-1.jpg

44mm x 14,4mm ölçülerinde siyah renkli seramik kasalara sahip modellerde versiyona göre mavi veya yeşil seramik malzemenin yanında 18K pembe altın detaylar kullanılmış. Modellerin ön ve arka yüzeylerinde safir kristal camlara yer verilirken su geçirmezlik değerleri de 100 metre olarak belirlenmiş. Kadranda yer alan ve markanın imza tasarımlarından biri haline gelen Mega-Tapisserie deseni en güncel haliyle karşımızda. Üçlü kronograf alt kadran dizilimi ve tarih penceresi üzerinde yer alan mini mercek de alıştığımız ROO genlerinin yeni modellerdeki yansımaları olarak karşımıza çıkıyor.

26405nr-oo-a002ca-01-audemars-piguet-royal-oak-offshore-selfwinding-chronograph-1.jpg

Saatlerin kalbinde, diğer ROO modellerinden de tanıdığımız otomatik Caliber 3126/3840 bulunuyor. 29,92mm x 7,16mm ölçülerinde, 21600vph’de çalışan kronograf özellikli mekanizma 59 taşlı ve 50 saatlik güç rezervine sahip. Mekanizma, yalnızca işçilik seviyesinde değil, Dubois-Depraz tarafından üretilen kronograf modülü sayesinde incelik konusunda da epey iddialı.

26405ce-oo-a056ca-01-audemars-piguet-royal-oak-offshore-selfwinding-chronograph-2.jpg

Üç modelde de dokulu kauçuk kayışa ve titanyum tokaya yer verilmiş.

audemars-piguet-royal-oak-offshore-selfwinding-chronograph-black-ceramic-1.jpg

Audemars Piguet ve Royal Oak Offshore koleksiyonu, güçlü imajı ve yüksek saatçiliğe mensup üretim metotlarıyla spor saatler arasında farklı bir konuma sahip. Gönül isterdi ki, aynı saatler daha zarif detaylarla daha küçük çaplarda da saat severlerin beğenisine sunulsa...

Benzer Haberler