alexa Audemars Piguet | Royal Oak | Selfwinding Flying | 26730
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Audemars Piguet Royal Oak Selfwinding Flying Tourbillon Dimpled Dial 26730

Audemars Piguet, “dimple” (gamze) desenli kadranlarla donattığı iki yeni Royal Oak Selfwinding Flying Tourbillon modelini tanıttı.

Saat dünyasındaki ürün tanıtımı mevzusu, genelde, markaların belli dönemlerde yeni modellerini saat severlerin beğenisine sunması şeklinde gerçekleşirdi. Geride bıraktığımız son yıllarda fiziksel fuar organizasyonlarının eski popülaritelerini yitirmeleri bu tür tanıtımların aynı zamana denk gelmesi alışkanlığını bir hayli değiştirdi. Pandemi süreci ve çevrim içi ürün tanıtım olanaklarının gelişmesi de markaların, belli bir platformdan bağımsız şekilde yeniliklerini duyurmalarına imkan sağladı. Bazı isimler ise, yeni modellerini teaser dediğimiz ipucu verip merak uyandıran medya kampanyalarının ardından tanıtmayı tercih eder oldu.

audemars-piguet-royal-oak-selfwinding-flying-tourbillon-dimpled-dial-1.jpg

Sektöre dair önemli ama bir o kadar da sessiz sedasız tanıtılan iki yenilik, endüstrinin efsane dörtlüsündeki yapı taşlarından Audemars Piguet’ten geldi. Köklü marka, Royal Oak Selfwinding Flying Tourbillon ailesine iki yeni model ekledi. 

audemars-piguet-royal-oak-selfwinding-flying-tourbillon-dimpled-dial-2.jpg audemars-piguet-royal-oak-selfwinding-flying-tourbillon-dimpled-dial-3.jpg

Yeni modeller 41mm çapında ve 10.6mm yüksekliğinde kasa ile geliyor. 18K beyaz ve pembe altın seçenekleri bulunan kasanın ön yüzünde yer alan sekizgen bezelde AP’nin frosted finish adını verdiği buzlu cam deseni bulunuyor. Ön ve arka yüzünde yansıma önleyici kaplamaya sahip safir kristal camların yer aldığı kasa, 50 metreye kadar su geçirmiyor. 

audemars-piguet-royal-oak-selfwinding-flying-tourbillon-dimpled-dial-4.jpg audemars-piguet-royal-oak-selfwinding-flying-tourbillon-dimpled-dial-5.jpg

Koleksiyona yeni eklenen modellerdeki esas yenilik, kadranlarda öne çıkıyor. Bir noktada AP ile özdeşleşen Tapisserie tarzı kadran yerini, dimple (gamze) tarzı motiflerin üzerine dairesel fırçalanmış kadranlara bırakıyor. 18K beyaz altın modele klasik AP mavisi kadran eşlik ederken 18K pembe altın model ise kahverengi kadranlar geliyor. AP için büyük bir yenilik olan kadranlarda yine, model ailesinin sembol detaylarından, baton kollar ve indeksler yer alıyor. İzlemesi büyük bir keyif olan Flying Tourbillon eşapman ise saat 6 hizasında bulunuyor.

audemars-piguet-royal-oak-selfwinding-flying-tourbillon-dimpled-dial-6.jpg audemars-piguet-royal-oak-selfwinding-flying-tourbillon-dimpled-dial-16.jpg

Yeni modellere Caliber 2950 hayat veriyor. Flying Tourbillon özellikli otomatik mekanizma 3Hz (21.600vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 65 saate kadar güm rezerv süresi sunuyor. 

audemars-piguet-royal-oak-selfwinding-flying-tourbillon-dimpled-dial-7.jpg

Her iki model de, kasa malzemesine uygun üretilmiş, altın bileziklerle geliyor. Limitli olmasa da oldukça az sayıda üretileceğini tahmin ettiğimiz modellere dair resmen açıklanmış bir fiyat bilgisi henüz bulunmuyor. Modellere dair referans bilgisi ise şu şekilde;

audemars-piguet-royal-oak-selfwinding-flying-tourbillon-dimpled-dial-1.jpg

26730BC.GG.1320BC.01 18K Beyaz Altın

audemars-piguet-royal-oak-selfwinding-flying-tourbillon-dimpled-dial-9.jpg

26730OR.GG.1320OR.01 18K Pembe Altın

Benzer Haberler