alexa Babalar Günü İçin 5 Saat Önerisi | Zenith | Omega | Patek Philippe | Montblanc | TAG Heuer
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Babalar Günü İçin 5 Saat Önerisi

Babalar günü yaklaşıyor... Peki hediyeniz hazır mı? Gelin, bu Babalar Günü için seçtiğimiz en güzel saat seçeneklerine birlikte göz atalım.

Babalar Günü, bir asrı aşkın bir süredir her Haziran ayının üçüncü Pazar günün kutlanıyor. Bu özel gün yaklaştıkça bizleri de tatlı bir hediye telaşı sarıyor. Seçenekler çok gibi görünse de, biz her baktığında sizi hatırlatacak özel bir saatin yerini hiçbir şeyin tutamayacağına inanıyor ve sizleri, babalar günü için seçtiğimiz en güzel 5 saat ile baş başa bırakıyoruz.

Zenith Chronomaster Sport

Listemize, İsviçre Saat Endüstrisi’nin ağır toplarından Zenith ile başlıyoruz. Birbiri ardına tanıttığı Heritage ve Revival modellerle görkemli geçmişini günümüze taşıyan marka, ileri teknoloji ve inovasyon ile olan dirsek temasını da kaybetmiyor.

top-5-watches-for-father-s-day-zenith-chronomaster-sport-1.jpg

Ünlü markadan babalar günü için seçtiğimiz model ise Zenith Chronomaster Sport. 2021 yılı yenilikleri içerisinde kendinden en çok söz ettiren saatler arasında yer alan sportif model, 41mm çapında çelik kasa, siyah seramik bezel ve 100 metre su geçirmezlik gibi özellikler sunuyor. Markanın efsanevi El Primero otomatik kronograf mekanizmasıyla çalışan model, siyah ve beyaz kadran seçenekleri ile geliyor. Fiyat: Çelik bilezik ile 9.900 CHF / Kauçuk kayış ile CHF 9,400.

top-5-watches-for-father-s-day-zenith-chronomaster-sport-2.jpg top-5-watches-for-father-s-day-zenith-chronomaster-sport-3.jpg

Omega Seamaster Diver 300M Tokyo 2020

Listemizde kendine yer bulan bir diğer model de, yine lüks saatçiliğin duayen isimleri arasında yer alan, Omega’dan geliyor. Markanın dalgıç saati konseptindeki kült ismi Seamaster Diver 300 listemize, Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları'na özel tasarlanan modeli ile giriyor.

top-5-watches-for-father-s-day-omega-seamaster-diver-300m-1.jpg

42mm çapında tasarlanmış paslanmaz çelik kasayla gelen model, parlak beyaz seramik kadranı ve mavi seramik mineli bezeli ile göz kamaştırıyor. 300 metreye kadar su basıncına dayanıklı üretilen kasanın sol tarafında, model ile özdeşleşen Helyum Çıkış Vanası da yer alıyor. Tam kurulumda 55 saatlik güç rezervi sunan otomatik mekanizmayla hayat bulan özel model, karakteristik çok parçalı çelik bilezik ile satışa sunuluyor. Fiyat: CHF 5,200.

top-5-watches-for-father-s-day-omega-seamaster-diver-300m-2.jpg top-5-watches-for-father-s-day-omega-seamaster-diver-300m-3.jpg

Montblanc Heritage Perpetual Calendar Limited Edition 100

Listemizde yer verdiğimiz markalar arasında, özellikle son on yıla sığdırdığı müthiş modelleri kadar saatçilik konusunda yaptığı ciddi yatırımlarla da öne çıkan Montblanc da yer alıyor. Yazım gereçleri ile başladığı serüveni lüksün birçok faklı kulvarında devam ettiren marka, listemize Montblanc Heritage Perpetual Calendar Limited Edition 100 modeliyle giriyor.

top-5-watches-for-father-s-day-montblanc-heritage-1.jpg

Saat seçeneklerinde rotayı sportif babalardan klasik babalara çevirdiğimiz model, 40mm çapında tasarlanmış ve 18K pembe altından üretilmiş kasa ile geliyor. Şık model, markanın “karamel” adını verdiği muhteşem kahverengi kadranı ve altın detayları ile bizlere monokrom tasarımların ne kadar güzel olabildiğini tekrar hatırlatıyor. Saatçiliğin zirve komplikasyonlarından Perpetual Calendar (Sürekli Takvim) özelliği ile öne çıkan model, 48 saat rezervli otomatik mekanizmayla çalışıyor. Fiyat: EUR 24,900.

top-5-watches-for-father-s-day-montblanc-heritage-2.jpg top-5-watches-for-father-s-day-montblanc-heritage-3.jpg

TAG Heuer Monaco Titan Special Edition

Babalar günü saat önerilerimizin değişmeyen isimlerinden biri de TAG Heuer. Motorsporları ile iç içe geçen tarihini, hayat verdiği kült modellerle günümüze taşıyan marka, özellikle otomobil meraklısı saat tutkunlarının favorileri arasında yer alıyor.

top-5-watches-for-father-s-day-tag-heuer-monaco-titan-1.jpg

TAG Heuer’in zengin ürün gamından listemiz için seçtiğimiz model ise, markanın ikonik kare saati Monaco model ailesinden geliyor. Geçtiğimiz haftalarda tanıtılan model, Monaco’yla özdeşleşmiş, 39mm x 39mm boyutlarındaki kasayı tarihinde ilk defa ultra-hafif titanyum ile tanıştırıyor. Kırmızı detaylı gri kadran ile hem sportif hem de modern bir görüntü sunan modele, tam kurulumda 40 saat güç rezerv süresi sunan, otomatik kronograf Calibre 11 mekanizma hayat veriyor. Fiyat: CHF 7,700.

top-5-watches-for-father-s-day-tag-heuer-monaco-titan-2.jpg top-5-watches-for-father-s-day-tag-heuer-monaco-titan-3.jpg

Patek Philippe Calatrava “Clous de Paris” 6119 Hand-Wound

Söz konusu babalar günü için hediye saat alternatifleri olduğunda listeye bir Patek Philippe eklememek olmazdı. İsmi lüks saatçilik ile beraber anılan marka, bugün pek çok saat tutkunun hayallerini süslüyor.

top-5-watches-for-father-s-day-patek-philippe-calatrava-1.jpg

Seçtiğimiz model, olası Nautilus beklentisinin aksine, markanın bu sene yenilediği Calatrava serisinden geliyor. Markanın kilometre taşı ürün grupları arasında yer alan Calatrava, iki yeni modeli ile göz kamaştırıyor. Modeller 18K beyaz ve pembe altın alternatifleri bulunan 39mm’lik kasa ile satışa sunuluyor. Açık gümüş ve siyah seçenekleri bulunan kadranlara, yine kasa ile uyumlu detaylar eşlik ediyor. Elden kurmalı kalibrelerle hayat bulan modellere el dikişi timsah derisi kayışlar eşlik ediyor. Fiyat: EUR 25,800.

top-5-watches-for-father-s-day-patek-philippe-calatrava-2.jpg top-5-watches-for-father-s-day-patek-philippe-calatrava-3.jpg

Benzer Haberler