alexa Babalar Gününe Özel Saat | WW1-92 | Heritage | Bell & Ross | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Babaların Havada, Karada ve Denizde En Yakın Yol Arkadaşı

bell-and-ross-logo.png

Havacılık ve denizcilikten ilham alan İsviçre üretimi Bell&Ross saatleri, Babalar Günü’nde dakikalara tutkuyla sarılan babaların vazgeçilmezi oluyor. Markanın yenilikçi modelleri, uzun seyahatlerde maceraperest ruhlarını ortaya çıkarmak isteyen babaların heyecanına ortak oluyor. Koleksiyonun başkahramanı WW1-92 Heritage modeli, otantik ve askeri vintage stili yeniden yorumlayarak özel bir Babalar Günü hatırasına eşlik ediyor.

BellRoss_WW1-92-Heritage-Folded-Transparent-Bg.jpg

Marka, Birinci Dünya Savaşındaki cep saatleri, İkinci Dünya Savaşında kullanılan uçuş cihazları, 1960’lardaki uçak gösterge panelleri gibi tarih boyunca, karada, denizde ve havada ordunun kullandığı süre ölçerlere atıfta bulunarak koleksiyonlarını yaratıyor. Saatler, orduların özellikle performans ve mükemmelliyet değerlerini göz önünde bulundurularak ve özel işlevlerle donatılarak yüksek performans için tasarlanıyor. 

BellRoss_WW1-92-Heritage-Still-Life.jpg

Vintage WW1 Heritage ile Nostalji…

Bell&Ross Vintage WW1 Heritage modeli, özgün gri PVD kaplamalı çelik kasalı tasarımı, kum rengi indeksler ve zamanla eskitme etkisine sahip olacak deri kayış ile tamamlanıyor. Modelde, saat, dakika ve saniye taksimatları, geniş kadran üzerinde, kolay okunurluğu sağlamak için belirgin bir şekilde vurgulanarak zamana karşı geliyor. Bu yerleşim, askeri pilotların seyirlerinde yön ya da hız hesaplamalarında faydalandıkları saatlerden yola çıkılarak seçilmiş. Saat 12 pozisyonundaki fosforlu üçgen, pilotların karanlıkta dahi yol tayini yapabilmelerini sağlıyor. 

BellRoss_WW1-92-Heritage-Shadow.jpg

Vintage WW1 Heritage 

Teknik Özellikler:

Mekanizma: ETA 2892 otomatik

Cam: Yansıma yapmayan bombeli safir cam

İşlevler: saat, dakika, saniye

Su geçirmezlik: 50 metre

Kasa: 45 mm çapında,g ri PVD kaplamalı çelik

Kayış: doğal dana derisi kayış

Kadran: Siyah kadran, fosforlu rakamlar, ibreler, indeksler
Benzer Haberler