alexa Bana Saatini Söyle | Erkek - Saat İlişkisi | Panerai | IWC | Bvlgari | Rolex | Patek Philippe | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Bana Saatini Söyle...

horobox_amblem.png

Kadınların ilk izlenim için silahları çok: Saç, baş, ayakkabı, çanta, mücevher aklınıza ne gelirse… Nasıl bir imaj vermek istersek, kendimizi ona göre şekillendirebiliyoruz. Peki, erkeklerin neleri var?

Kıyafet demeyin, o bir şekilde halloluyor. Kalitesiz ayakkabılar, ucuz takım elbise zaten bir erkeği her halükarda 6-0 mağlup başlatıyor oyuna. Onu zaten bir kalemde geçelim. Şık, tarz, havalı görünmek çok da dert değil artık. Lüks bir mağaza zincirine ziyarete bakar. Kabul edelim, ilk izlenim testini geçmek için erkeklerin en büyük silahı şüphesiz saatleri.

Teknik detaylardan bahsetmiyorum, onları hiçbir kadın bilmez zaten. Siz nasıl Hermès Birkin için ne kadarlık bekleme listesi var bilmiyorsanız, biz de Vacheron Constantin’in mekanik aksamını bilmiyoruz. Acı ama gerçek. Ama bu erkek-saat ilişkisi hakkında kafamızda belli kalıplar olmadığı anlamına gelmiyor. Saat alışverişine çıkacaksanız, hemen bir göz atın!

Rolex’le başlayalım… Modeli ne olursa olsun bu saati takmak, Chanel kullanmak gibi bir şey. Evet, bir mekânda birden fazla erkeğin kolunda ışıldayabilir ama bu onun kalitesinden bir şey düşürmez. Garantici belki evet, ama tartışmasız bir şekilde stil sahibi.

228235-rolex-day-date-60th-anniversary-edition-green-dial-2-.jpg

Rolex Day-Date 60th Anniversary Edition Green Dial

Patek Philippe malum, bir dönem manşetlerdeydi. Son dönemin popüler saati olması da kaçınılmaz. Ancak buradaki kritik nokta, saatin kendisinden ziyade, onu taşıma biçimi. Eğer saat olması gerektiği gibi, vücut diliyle uyumlu şekilde taşınıyorsa, beyefendi işi biliyor. Amaaa eğer o bilek her daim ön planda tutuluyorsa, her fırsatta göze sokulmaya çalışılıyorsa, eyvah! Ortada bir ‘parayı yeni vurma’ durumu var. Gündemden öğrenilmiş, ondan bundan duyulmuş, ‘Herkes buna bayılıyor’ kafasıyla alınmış.

patek-philippe-nautilus-5980.jpg

Patek Philippe Nautilus 5980

Panerai ve IWC tarzı markalara yönelen biri hakkında tahmin yürütmek zor zanaat. Ama zaten sizden beklentisi de o. Hakkında düşünmeniz. Zevkli olduğu su götürmez; herkesle aynı şeyi yapmaktansa niş hobilerden keyif alabilir. Ama ilk anda hakkında çok şey bilmek de pek mümkün değil. Bir esrarengiz havalar...

  • pam00906-officine-panerai-luminor-due-42-automatic-acciaio-.jpg Officine Panerai Luminor Due 42 mm Automatic Acciaio
  • iw502628-iwc-big-pilot-perpetual-calendar-18k-red-gold-limited-edition-.jpg IWC Big Pilot Perpetual Calendar 18K Red Gold Limited Edition

Hublot görünce nedense akla gelen tablo; Dolapta envai çeşit polo yaka t-shirt. Sabah kalkar kalkmaz soluğu gym’de alıyor. Personal trainer ya da protein ağırlıklı diyetle ilgili uzun konuşmalar yapmaya hazırlıklı olun. Bonus: Çift olarak antrenmanlara da gidebilir, maraton da koşabilirsiniz.

hublot-big-bang-full-diamond-2.jpg

Hublot Big Bang Full Diamond

Omega sahibi beylerin yarattığı imaj: Stil sahibi, rafine zevkleri olan, hayattan tat alan bir aile babası. ‘AİLE BABASI’ dedim! Aman…

424-53-40-20-04-002-omega-de-ville-prestige-co-axial-.jpg

Omega De Ville Prestige Co-Axial

Franck Muller Crazy Hours, Cartier Pasha ve Bvlgari Diagono tarzı, zamanında popüler saatler insanı ‘nostaljik’ takılır. Bir erkek hâlâ bu modelleri kullanıyorsa, bir ara playboy’luk müessesine göz koymuş; Ya o dönemdeki sevgilisi yönlendirmiş ya da saati satan butik çalışanının gazına gelmiş, almış. O dönem hava bin 500. Gelin görün ki şimdi o eski havadan eser yok şimdi. Yine de o acı tatlı anılarla vedalaşmak istemiyor demek ki.

  • 8880-ch-franck-muller-crazy-hours-.jpg Franck Muller Crazy Hours
  • w31074m7-cartier-pasha-c-de-cartier-stainless-steel-.jpg Cartier Pasha C De Cartier Stainless Steel

102304-bulgari-diagono-magnesium-.jpg

Bulgari Diagono Magnesium

Apple Watch gibi akıllı bir saati varsa… Teknolojik gelişmeler hayatının önemli bir parçası, hatta nabzının üzerinde taşıdığına göre merkezi. Stil hadiseleri bile ikinci planda kalabiliyor. Tercih meselesi. Buraya kadar iyi, hoş. Ama kolunda normal bir Apple Watch değil, Apple Watch Hermès varsa uzaklaşın! Rahat davranmaya çalışıyor ama özünde fena halde kasıntı. Aynı şey Louis Vuitton’un teknolojik saati Tambour Horizon’ı kullananlar için de geçerli.

h1000351-3400-apple-watch-hermes-series-3-double-tour-.jpg

Apple Watch Hermes Series 3 Double Tour

Ünlü modaevlerinin imzasını taşıyan saatleri tercih ediyorsa (Tom Ford, Chanel tarzı) size değil, yanınızdaki erkek arkadaşınıza bakıyor olması muhtemel.

h0940-chanel-j12-chronograph-.jpg

Chanel J12 Chronograph

Casio Gshock gibi plastik saatler kullanan bir adamın vermek isteği mesaj: “Hafta sonları motocross senin, skydiving benim dolu dolu geçer. Adrenalin peşinde koşan biriyim.” Gerçekler: “PlayStation başında en az beş saat gömerim.” Hayatta başarılar tatlım!

casio-g-shock-mudmaster-.jpg

Casio G-Shock Mudmaster

Benzer Haberler