alexa Maurice Lacroix | Masterpiece | Skeleton | Baselworld 2016 | HOROBOX
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Baselworld 2016 Maurice Lacroix İskelet Saat Koleksiyonu

maurice-lacroix-logo.png

Masterpiece Skeleton

Maurice Lacroix cephesinde dikkatleri en çok çeken saatlerden biri de şüphesiz iskelet kasa formuna sahip Masterpiece Skeleton modeli oldu. 43 mm kasa çapına sahip saat paslanmaz çelikten üretilmiş. Bombeli safir camın her iki yüzüne de uygulanan yansıma önleyici kaplama sayesinde saati her açıdan net bir şekilde okumak mümkün. Su geçirmezlik değeri ise 50 metre.

Maurica-Lacroix-Masterpiece-Skeleton-Baselworld-2016-5.jpg

Saatte, iskelet kadrandan büyük bir kısmı gözler önünde olan, Calibre ML134 kullanılmış. 2.5Hz ile çalışan 17 taşlı mekanizma tam kurulumda 45 saat güç rezervi sunuyor. Lüks seviye iskelet kadranlı saatlerden beklendiği üzere mekanizmanın dekoratif detayları fevkalade.

Maurica-Lacroix-Masterpiece-Skeleton-Baselworld-2016-6.jpg

İskelet saatten beklendiği üzere mekanizma dekorasyonu beklentilerin üzerinde.

Saati genel olarak çok başarılı bulmakla beraber yegâne olumsuz yorumum tepesi hakkında olacak zira tepe tasarımının saatin geri kalanıyla bütünlük sağlayamadığını düşünüyorum.

Maurica-Lacroix-Masterpiece-Skeleton-Baselworld-2016-4.jpg

Mavi ve gri olmak üzere iki renk seçeneği bulunan model siyah renk timsah derisi bir kayış ile geliyor.

 

Masterpiece Chronograph Skeleton 

Bu sefer 45mm çapa sahip kasa yine paslanmaz çelikten üretilmiş. WR100M su geçirmezliğe sahip kasanın üzerinde yer alan safir kristal camın her iki yüzü yansıma önleyici ile kaplanmış. Ayrıca camın saat 12 noktasına Maurice Lacroix yazısı ve logosu işlenmiş.

Maurica-Lacroix-Masterpiece-Chronograph-Skeleton-4.jpg

Saatin içerisinde 25 taşlı otomatik kronograf mekanizma bulunuyor. Tam kurulumda 48 saat güç rezervine sahip mekanizma 28800vph hızında çalışıyor.

Maurice-Lacroix-Masterpiece-Chronograph-Skeleton-Baselworld-2016-1.jpgMaurice-Lacroix-Masterpiece-Chronograph-Skeleton-Baselworld-2016-2.jpg

El dikişi siyah timsah derisi ile sunulan saatin üzerinde kelebek tarzı katlanır klips kullanılmış. Maalesef bir önceki modelde yaptığım eleştiriyi bu saatte de yenileyeceğim; Saatin tepesi ile kasanın bütünü arasında bir uyum yok.

 

Masterpiece Mysterious Seconds “Revelation” 

43 mm çapa sahip PVD kaplama kasa 50 metre su geçirmezliğe sahip. Bombeli safir camın her iki yüzüne de yansıma önleyici kaplama uygulanmış. Saatin okunabilirliği saat 6 noktasındaki büyük saniye kadranından dolayı çok iyi olmasa da, saniye kolunun hareketini seyretmek oldukça keyifli.

Maurice-Lacroix-Masterpiece-Mysterious-Skeleton-Revelation-Baselworld-2016-4.jpg

ML215 kalibrenin yer aldığı saat 18,000 vuruş ile çalışıyor ve 50 saatlik güç rezervi mevcut.

Mekanizmada yer verilen görsel detaylar sayesinde saatin iddialı tasarımıyla bütünlük sağlanmış.

Maurice-Lacroix-Masterpiece-Mysterious-Revelation-Baselworld-2016-1.jpgMaurice-Lacroix-Masterpiece-Mysterious-Revelation-Baselworld-2016-2.jpg

İncelememize konu model PVD kaplama olsa da saatin aynı zamanda paslanmaz çelik kasa versiyonu da bulunuyor. PVD kaplama versiyon siyah timsah derisi kordon ile gelirken paslanmaz çelik model kahverengi timsah derisi kordon ile geliyor. 

Benzer Haberler