alexa Baselworld 2021 İptal mi | Ertelendi mi | Covid-19 | Rolex | Patek Philippe | Swatch Group | MCH Group
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Baselworld 2021 İptal mi, Ertelendi mi?

Birçok önemli markanın ayrılmasıyla tam anlamıyla bir yaprak dökümü yaşayan Baselworld fuarı, Ocak ayında gerçekleşmesi planlanan 2021 yılı takvimini iptal ettiğini duyurdu.

baselworld-2021-cancelled-postponed-1.jpg

Swatch Group’un tüm aktif markalarını kapsayan ayrılma kararı ile deyim yerindeyse çöküş dönemine giren Baselworld fuarı, Covid-19 salgını ve hemen arkasından aralarında Rolex ve Patek Philippe gibi ağır topların da bulunduğu markaların ayrılmasıyla darbe üstüne darbe almıştı. 2021 yılı takvimini eskiden olduğu gibi Ocak ayı olarak belirten organizasyon, dün yaptığı resmî açıklama ile önümüzdeki sene fuarın, en azından bildiğimiz şekliyle, yapılmayacağını duyurdu.

baselworld-2021-cancelled-postponed-2.jpg

baselworld-bitti-rolex.jpg baselworld-bitti-patek-philippe.jpg

Açıklamada “katılımcılar ve ziyaretçilerle birlikte, yeni platformlar için gereksinimleri ve seçenekleri açıklama ve tartışmaya yoğun bir şekilde çalışıyoruz” ibaresine de yer veren MCH Group, fuarın tamamen ortadan kalkmasının söz konusu olmadığının da sinyallerini verdi. Baselworld Genel Müdürü Michel Loris-Melikoff durumu: “Yaza kadar olası durumları değerlendireceğiz ve daha sonra yeni konsept ve tarih hakkında bilgi vereceğiz” sözleriyle açıkladı. Bu açıklama bizlere, Baselworld 2021 henüz tamamen iptal edilmemiş olsa da fuarın Ocak 2021'de gerçekleşmeyeceğini ve artık alıştığımız şekliyle gerçekleşmesinin de olası olmadığını düşündürüyor.

baselworld-2021-cancelled-postponed-3.jpg

Umarız Baselworld bu zor zamanları geride bırakır ve yepyeni formatıyla saat tutkumuzun değişmez unsurları arasında kalmaya devam eder.

Benzer Haberler