alexa Baselworld ve SIHH | Takvimlerini Birleştiriyorlar | Baselworld | SIHH | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Baselworld ve SIHH Takvimlerini Birleştiriyorlar

horobox_logo-yeni-.png

Saat dünyasının en önemli iki organizasyonu Baselworld ve Salon International de la Haute Horlogerie (SIHH) fuar takvimlerini birbirlerini takip edecek şekilde güncellediler. 2020 yılından itibaren geçerli olmak üzere SIHH 26-29 Nisan tarihleri arasında Cenevre’de gerçekleştirilecek. Hemen ardından ise 30 Nisan, 5 Mayıs tarihleri arasında Basel’de Baselworld ziyaretçilere kapılarını açacak. Anlaşma ilk aşamada 2024 yılına kadar geçerli olacak.

baselworld-.jpg

Bu zamana kadar SIHH Ocak, Baselworld ise Nisan ayında gerçekleştiriliyordu. Sektörde yer alan profesyoneller ile saat meraklılarının akınına uğrayan fuarlar artık yılın yalnızca bir döneminde peş peşe ziyaret edilebilecek. Baselworld Genel Müdürü Michel Loris-Melikoff yeni alınan kararın saat dünyasında görev alan herkes için son derece faydalı bir girişim olacağını belirtiyor.

sihh-.jpg

Bilindiği üzere bu sene içerisinde Swatch Grup başta olmak üzere bazı markalar Baselworld’de katılmayacaklarını açıklamışlardı. Kimi marka etkinliklerine SIHH kapsamında devam etmeyi kararlaştırırken kimisi de yıl içerisinde kendi belirledikleri tarih ve yerlerde yeni modellerini tanıtacaklarını ilan etmişlerdi. Takvim düzenlemesinin saat dünyasında ne gibi değişikliklere yıl açacağını hep birlikte göreceğiz.
Benzer Haberler