alexa Baume & Mercier | Clifton Club | Shelby Cobra | Bucherer
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Baume & Mercier Clifton Club Shelby Cobra Bucherer Blue Editions

00_Baume-Shelby-Logo.jpg

Saat endüstrisinin en köklü markaları arasında yer alan Baume & Mercier, efsanevi yarış otomobili Shelby® Cobra’dan ilham alan Clifton Club Shelby® Cobra koleksiyonuna yeni bir model daha ekledi. Sadece 100 adet üretilen yeni model, markanın 1920ler’den bu yana iş birliği içerisinde olduğu ünlü mağaza zinciri Bucherer’e ait butiklerde satışa sunuluyor.

baume-mercier-shelby-cobra-bucherer-edition-1.jpeg

Horobox sayfalarında farklı versiyonlarına yer verdiğimiz Baume & Mercier Clifton Club Shelby® Cobra modeli, Bucherer’in Blue Editions olarak geçen ve markanın butiklerine özel olarak üretilen modeller arasında yerini aldı. Sadece Bucherer butiklerinde satılmak üzere yeniden tasarlanan model, mağaza zincirine özel modellerin sembol detaylarından mavi ağırlıklı tasarımı ile dikkat çekiyor.

baume-mercier-shelby-cobra-bucherer-edition-12.jpeg

1960lı yılların efsanevi yarış otomobili Shelby® Cobra modelinden esinlenerek tasarlana yeni model, ilham kaynağı otomobile gönderme yapan birçok detayı bir arada sunuyor. Kasanın arka kapağında yer alan safir kristal cam bölmeden izlenebilen rotor, yarış otomobilinin jantlarını andıracak şekilde tasarlanmış. Titanyumdan üretilen kasa, efsane otomobilin hafifliğine gönderme yaparken, motor kaputunda bulunan şeritler ve Shelby® Cobra logosu da modelin kadranında yerini alıyor. Karbon görünümlü kayışın üzerinde ise yine tasarımın genel renk tonu ile uyumlu mavi dikişler göze çarpıyor.

baume-mercier-shelby-cobra-bucherer-edition-3.jpeg

Sadece 100 adet ile sınırlı üretilen Baume & Mercier Clifton Club Shelby® Cobra Bucherer Blue Editions modeli, yalnızca Bucherer butiklerinde satışa sunuluyor.

Benzer Haberler