alexa Clifton | Baume & Mercier | GMT | Power Reserve | Pre-SIHH 2017
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Baume & Mercier Clifton GMT Power Reserve

00_bm_logo.jpg

İsviçre Saat Endüstrisi’nin köklü markalarından Baume & Mercier, beğenilen Clifton Koleksiyonu’na yeni bir model ekledi. Kullanışlı komplikasyonlara yer veren yeni model, uygun fiyatıyla da dikkat çekiyor.

Clifton Koleksiyonu’na yeni katılan model, horolojinin belki de en kullanışlı komplikasyonlarından olan güç rezerv göstergesine ve ikinci zaman dilimi indikatörüne ev sahipliği yapıyor. Giriş ve orta seviye markalar arasında haklı bir üne sahip olan Baume & Mercier’nin nispeten üst seviye kabul edilen ve ağırlıklı olarak mekanik saatlerden oluşan Clifton Koleksiyonu, markanın uzun soluklu geçmişinden detaylar sunuyor.

Baume-Mercier-Clifton-GMT-Power-Reserve-2.jpg

 Clifton GMT Power Reserve modeli, koleksiyonda yer alan diğer versiyonlarda olduğu gibi 43mm çapında bir kasa ile geliyor. Mat ve parlak yüzeylere aynı anda yer veren kasa, paslanmaz çelikten üretilmiş. Yumuşak ve sade tasarımı ile kolda zarif bir duruş sergileyeceğinden emin olduğumuz yeni modelin iki yüzünde de safir kristal camlar yer alıyor.

Şu an için sadece tek tip ile sınırlı olan modelin kadran koyu mavi olarak tasarlanmış. Güneş ışını yüzey formu sayesinde oldukça şık duran kadranın saat 12 noktasında dairesel şekilde hazırlanmış bir GMT göstergesi yer alıyor. Güç rezervine ilişkin indikatör saat 6 noktasında yerini alırken, tarih penceresi ise saat 3 noktasında kendine yer buluyor.

Clifton GMT Power Reserve modelinin kalbinde otomatik kurgulu Soprod 9035 kalibre yer alıyor. ETA 2892 üzerinden tasarlanan ve Soprod tarafından güç rezervi ve ikinci zaman dilimi modülleri eklenen mekanizma 28.800vph hızında çalışıyor ve tam kurulumda 42 saat güç rezervi sunuyor.

Baume-Mercier-Clifton-GMT-Power-Reserve-3.jpg

Clifton Koleksiyonu’na yeni katılan model, horolojinin belki de en kullanışlı komplikasyonlarından olan güç rezerv göstergesine ve ikinci zaman dilimi indikatörüne ev sahipliği yapıyor.

Resmi tanıtımı SIHH 2017 bünyesinde gerçekleşecek model siyah timsah derisi kayış ve paslanmaz çelik klips ile geliyor. ABD liste fiyatı 3690,00 USD olan model bu iki komplikasyona aynı anda yer veren benzerleri arasında uygun fiyatıyla da dikkat çekiyor.

Baume-Mercier-Clifton-GMT-Power-Reserve-1-kopya.jpg

Benzer Haberler