alexa Baume & Mercier | Classic | Hill Climb II | Istanbul | 10 Haziran | Şile
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Baume & Mercier Istanbul Classic - Hill Climb 10 Haziran’da Gerçekleşti

baume-mercier-hill-climb-istanbul.jpg

Baume & Mericer Classic Hill Climb II etkinliği, 10 Haziran Cumartesi günü Şile’de gerçekleştirildi. Spor, sanat ve cemiyet dünyasından birçok otomobil severin katıldığı etkinlik keyifli anlara ev sahipliği yaptı.

baume-mercier-hill-climb-istanbul-classic-15-.jpg

baume-mercier-hill-climb-istanbul-classic-22-.jpg baume-mercier-hill-climb-istanbul-classic-19-.jpg

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu sene de etkinliğin ana sponsoru, İsviçre’nin köklü markalarından Baume & Mercier oldu. Uğur Işık ve tecrübeli ekibi tarafından düzenlenen etkinliğe katılanlar arasında Tarkan Sualp, Ali Karacan, Aydın Harezi, Burak Ünal, Cengiz Artam ve Aydonat Atasever gibi ünlü simalar da vardı. Jüri de ise Milliyet Gazetesi Otomotiv Editörü Levent Köprülü, Benzin Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Burak Ertem ve Auto Motor Sports Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Volkan Demirkuşak yer aldı.

baume-mercier-hill-climb-toplu.jpg

Kırka yakın aracın katıldığı yarışmada geçen yıla göre daha fazla heyecan yaratmak adına parkurda yeni bir düzenleme yapıldı. Tırmanmanın bittiği ve inişe geçilen düzlüğün ortasından itibaren saman balyaları ile şikanlar yapılarak, katılımcıların slalom yapmaları sağlandı ve şikan girişinden bitiş çizgisine kadar olan bölümde ayrıca zaman tutuldu.

baume-mercier-hill-climb-istanbul-classic-14-.jpg baume-mercier-hill-climb-istanbul-classic-6-.jpg

baume-mercier-hill-climb-istanbul-classic-4-.jpg

Pek çok klasik ve modern otomobilin boy gösterdiği etkinliğin sonunda Porsche 911 Carrera aracı ile yarışı birincilikle bitiren Burak Ünal Baume & Mercier 1964 limitli Cobra Shelby saatin sahibi oldu. Aydonat Atasever ise Porsche 356 B Cabrio aracı ile otomotiv dünyasının duayenlerinden oluşan jüri tarafından Baume & Mercier Özel Ödülü’ne layık görüldü.

burak-u-nal-Bume-Mercier-hill-climb.jpg

Yağmur sebebi ile zaman zaman yürekler ağızlara gelse de, ciddi bir sorun yaşanmadan etkinlik tamamlandı. Olumsuz hava şartlarına rağmen yüksek katılımcı ile gerçekleşen etkinlikte otomobil sevdalıları keyifli vakit geçirdi.

baume-mercier-hill-climb-istanbul-classic-21-.jpg

Benzer Haberler