alexa Baume | Baume & Mercier | Richemont Group | Yeni Marka | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Baume & Mercier Uygun Fiyatlı Yeni Alt Markası BAUME’u Tanıttı

baume-logo.jpg

İsviçre Saat Endüstrisi’nin köklü markaları arasında yer alan Baume & Mercier, uygun fiyatlı ve çevre dostu teknolojilerle üretilmiş modellerden oluşan ürün grubu ile dikkat çeken yeni alt markası BAUME’u tanıttı.

1830 yılından bu yana faaliyetlerine devam eden Baume & Mercier, klasik ağırlıklı tasarımları ve görece uygun fiyatları ile sektörün lider giriş seviye markaları arasında yer alıyor. Özellikle geçtiğimiz yıllarda ürün grubuna eklediği Shelby Cobra Koleksiyonu ile modern spor modellerde de iddialı olduğunu gözler önüne seren marka, lüks tüketimin ağır toplarından Richemont Group bünyesinde bulunuyor.

Son dönemlerde oldukça popüler olan “bespoke” trendine, kendisinden pek de beklenmeyecek bir şekilde giriş yapan marka, bu yeni kulvarda yarışmak için yepyeni bir alt-marka ile boy gösterdi. BAUME adıyla piyasaya giriş yapan yeni marka, uygun fiyatlı modelleri ve çevre dostu üretim teknikleri kadar günümüzün parlayan yıldızlarından on-line kişiselleştirme olanaklarıyla da dikkat çekiyor.

baume-7.jpg

Dün Cenevre – İsviçre’de yapılan lansman ile saat dünyasına merhaba diyen marka, uniseks tarzında tasarlanmış ve hedef kitle olarak 25-35 yaş grubuna yönelik modeller ile pazara girmeye hazırlanıyor. Özellikle çevre dostu kimliğinin vurgulandığı markanın bu konuda hassas olan kullanıcılar için iyi bir “ilk saat” seçimi olacağının da altı çiziliyor.

Yeni markanın ismi BAUME olsa da hem tasarım hem de üretim konularında bir asrı aşan geçmişe sahip Baume & Mercier’ den bağımsız olmasına özen gösterilmiş. Aslına bakacak olursak BAUME’ un doğuşuna tekerleğin icadı gibi bir milat olarak bakmamak lazım zira Undone veya Daniel Wellington gibi markalar zaten bu pazarda bir süredir faaliyetlerine devam ediyor. Ancak markanın arkasında Richemont Group gibi bir ismin yer alıyor olması, global krizlerden bir türlü yakasını kurtaramayan dünya ekonomisi ve neticesinde gelişen “ulaşılabilir lüks” kavramının önemini bir kez daha gözler önüne seriyor.

baume-6.jpg

BAUME’ un ürün grubunda şimdilik iki farklı koleksiyon yer alıyor. Bunlardan ilki Custom Timepieces Series, diğeri ise Iconic Series 

Custom Timepieces Series

Custom Timepieces Series adından da anlaşılacağı üzere son dönemlerin popüler trendlerinden kişiselleştirme ile ön plana çıkıyor. BAUME’ un resmî web sitesinde yer alan konfigüratör aracılığı ile kişiselleştirilebilen modeller ortalama 560,00 USD (ABD için geçerli) gibi bir başlangıç fiyatına sahip. Kişiselleştirme olanakları ve detaylı teknik özellikler gibi bilgiler henüz tam olarak açıklanmasa da koleksiyonda yer alan modellerin Ronda veya Miyota tarafından üretilmiş giriş seviye Quartz mekanizmalar ile donatılacağı ve 35 veya 41mm olmak üzere iki farklı kasa seçeneği ile satışa sunulacağı belirtiliyor.

baume-1.jpg baume-2.jpg

Koleksiyonun diğer öne çıkan özelliği ise markanın tanıtımında da özellikle vurguladığı çevre dostu materyal ve üretim tekniklerinin kullanımına gösterilen özen. Üretim aşamasında mümkün olduğu nispette geri dönüşümden elde edilmiş ve sürdürülebilir malzemeler kullanan marka, ambalaj konusunda da mütevazı tasarımlara ve çevre dostu ürünlere yer vermesi ile dikkat çekiyor.

baume-3.jpg baume-4.jpg

Iconic Series

Markanın ürün grubunda yer alan diğer koleksiyon olan Iconic Series ise, mekanik kalibreleri ile daha geleneksel bir çizgide ilerliyor. Minimalist bir yaklaşım ile hazırlanan modeller, kullanılan iskelet tarzı kadranlar ve safir kristal cam bölmeli kapaklar kalite algısını daha yukarı taşırken kişiselleştirme özelliğinden de feragat etmeyerek bu konuya hevesli kullanıcıları memnun etmeyi hedefliyor. 

baume-iconic.jpg

Ortalama 1000,00 USD (ABD için geçerli) giriş fiyatı ile satışa sunulması planlanan modellerin içerisinde, Citizen Group çatısı altında faaliyetlerine devam eden Uzakdoğulu dev mekanizma üreticisi Miyota’nın imzasını taşıyan kalibreler yer alacak.

Her iki koleksiyon da markanın sembolü olmaya aday saat 12 hizasına konumlandırılmış ayar kolu ve kasaya sonradan eklenmiş gibi duran boynuz tasarımı ile dikkat çeken modellerden oluşuyor. 

2018 içerisinde bir koleksiyon daha tanıtmayı planlayan BAUME, dünya çapında 83 farklı ülkeye ulaştırılacak. Cenevre’de tasarlanan modellerin üretimi için ise başlangıç olarak Richemont Group’ un Hollanda’da yer alan tesisleri kullanılacak. Ağırlıklı olarak resmî web sitesi üzerinden satış yapacak olan marka, önceden seçilmiş satış noktalarında sergileyeceği muhtelif renk ve malzeme kombinasyonlarından oluşan portföy vasıtası ile modelleri bileğinde görmek isteyecek kullanıcıları da ihmal etmeyecek.

Benzer Haberler