alexa Beijing 2022 | Beijing 2022 Kış Olimpiyatları | Omega | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Beijing 2022, OMEGA'nın Resmi Zaman Tutuculuğu ile Başladı

Beijing 2022 Kış Olimpiyatları, görkemli bir açılış töreni ile başladı. Önümüzdeki birkaç hafta boyunca OMEGA, Resmi Zaman Tutucusu olarak bu önemli görevi üstlenecek ve kış sporlarında dünyanın en iyi isimleri zafer için mücadele ederken onların hayallerini kayda alacak.

omega-beijing-2022-2.jpg

Beijing 2022, OMEGA'nın olimpiyat oyunlarında ilk kez Resmi Zaman Tutucusu unvanını taşıdığı 1932 yılından bu yana görevi 30. kez üstlenişini simgeliyor. İsviçreli saat üreticisi, tam 90 yıldır spor ölçümlerinde önde gelen isimlerden biri olarak sonuçların belirlenmesinde kullanılan teknolojiler geliştirmeyi sürdürüyor.

Beijing 2022 de bu çabaların bir örneği. Firma, 300 zaman tutucu görevli ve 200 ton ağırlığında gelişmiş ekipmanla görevde hazır bulunmanın yanı sıra olimpiyat deneyimini sporcular, antrenörler, hakemler ve izleyiciler için zenginleştirecek bazı yeni teknolojileri de tanıtıyor. Bu teknolojiler arasında Artistik Buz Pateni dalında yeni Sıçrama Analizi, Sürat Pateni dalında yeni Hatalı Çıkış Algılama Sistemi ve Buz Hokeyi dalında yeni Saha İçi Gösterge yer alıyor.

omega-beijing-2022-3.jpg

Tabii ki bütün bunlar, OMEGA'nın her bir saniyeyi ölçmek için kullandığı fotofiniş kameraları, elektronik çıkış tabancaları, skorbordlar, fotoelektrik hücreler ve Snowgate sistemleri gibi diğer önemli ekipmanlarla birlikte sunuluyor.

omega-seamaster-diver-300m-beijing-2.jpg

Beijing 2022'de 7 farklı spor dalında 109 etkinlik düzenlenecek. Resmi Zaman Tutucusu için her bir etkinliğin kaydını eksiksiz şekilde tutmak büyük bir görev olsa da, OMEGA başarıyı garantilemek için gerekli deneyime ve uzmanlığa sahip. Belki de en heyecan verici olan, Monobob'un ilk kez olimpiyatlarda yer alacak olması. OMEGA'nın 2011 yılından beri geliştirme çalışmalarına destek verdiği Monobob, bobsleigh kızaklarının kullanıldığı tek kişilik dinamik bir spor.

omega-seamaster-diver-300m-beijing-5.jpg

2008 yılı yaz aylarında dünya, gelmiş geçmiş en çarpıcı olimpiyat oyunlarından birine Beijing'de tanık olmuştu. Beijing şimdi de olimpiyatlarda hem yaz hem de kış oyunlarına ev sahipliği yapan ilk şehir olma unvanını kazanıyor. Şehre bir kez daha gelen OMEGA, destansı ölçülerdeki bir diğer etkinlik için hazır.

Benzer Haberler