alexa Bell & Ross 2018 Yenilikleri | Diamond Eagle | Racing Bird | Br-X1 Skeleton | Diver | Baselworld 2018 | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Bell & Ross Baselworld 2018 Koleksiyonu

bell-and-ross-logo.png

Baselworld 2018 fuarının Fransa merkezli katılımcılarından Bell & Ross kendine has tasarımlı modellerini saat severlerin beğenisine sunuyor. Özellikle Racing Bird modeli ile dikkat çeken marka ikonik kare tasarımlı modellerine de yeni eklemeler yapmış.

brx1-sktb-sablk-bell-ross-br-x1-skeleton-tourbillon-sapphire-1-.jpg

BELL & ROSS DIAMOND EAGLE

2016 Baselworld fuarında ilk defa gördüğümüz BR Diamond Eagle Kadın modelleri gerekli başarıyı göstermiş olmalı ki bu sene koleksiyon farklı kadran renkleri ile zenginleşmiş. 4 farklı kadran rengi ile sunulan modeller pırlantalı ya da pırlantasız bezel olarak tercih edilebiliyor. Kendine özel kordon tasarımları da sunan koleksiyon 39mm paslanmaz çelik kasa içerisinde sunuluyor. Yansıma önleyici kaplamaya sahip safir camın kullanıldığı modeller 100 metre su geçirmezlik değeri sunuyor.

bell-ross-pink-diamond-eagle-1-.jpg bell-ross-white-diamond-eagle-1-.jpg

Gri, beyaz, pembe ve mavi kadran opsiyonları bulunan modellerin kadranında 7 adet pırlanta Aquila takım yıldızının gökyüzündeki konumu dikkate alınarak yerleştirilmiş. Bu ince düşünülmüş detayın ardından saatin kadranı genel olarak sade tasarlanmış, saat 3 konumunda markanın logosuna yer verilmiş.

bell-ross-white-diamond-eagle-grey-case-.jpg bell-ross-diamond-white-eagle-case-.jpg

bell-ross-white-diamond-eagle-rose-case-.jpg bell-ross-white-diamond-eagle-blue-case-.jpg

Modellerin kalbinde BR.Cal 102 quartz mekanizma görev yapıyor. Kadran konusunda cömert davrandığı kadar kordon konusunda da cömert olan marka kadran rengine göre farklı farklı kordon opsiyonları sunuyor.

bell-ross-grey-diamond-eagle-1-.jpg

BELL & ROSS RACING BIRD

Sırada sadece markanın değil fuarın en güzel modellerinden birisi olmaya aday bir model var. 38,5mm ve 42mm kasa çaplarında iki farklı modelin sunulduğu koleksiyon beyaz renk kadranları ile ön plana çıkıyor.

bell-ross-racing-bird-1-.jpg

Amerika’nın Nevada şehrinde her sene düzenlenen Reno Air Races yarışı için kendi uçağını tasarlayan Bell & Ross bu özel uçak anısına 2 adet modeli saat severlerin beğenisine sundu. Birisi standart 3 kollu, diğeri bi-compax kronograf fonksiyonunda olan modellerin detaylı incelemsi için buraya tıklayabilirsiniz.

bell-ross-racing-bird-2-.jpg bell-ross-racing-bird-3-.jpg

BELL & ROSS BR-X1 SKELETON TOURBILLON SAPPHIRE

İlk defa 2016 Baselworld fuarında tamamı safir kasa tourbillon kronograf saatini tanıtan marka bu sene 3 adet unique model ile karşımızda. Bu modellerden iki tanesi ise online satış ile yeni sahibini arayacak.

brx1-sktb-sablk-bell-ross-br-x1-skeleton-tourbillon-sapphire-2-.jpg sg-pers-brx-ray-pu-bell-ross-br-x1-skeleton-tourbillon-sapphire-2-.jpg

Markaların son yıllarda e-ticaret sistemine yaptıkları yatırımları yakından takip ediyoruz. Birçok marka da bu hızlı değişime ayak uydurmaya çalışıyor. Bu sene Mayıs ayı itibari Bell & Ross’da online satış sistemini yayına alacak.

bell-ross-br-x1-skeleton-tourbillon-sapphire-1-.jpg

Bu özel başlangıç için de yalnızca 3 adet üretilmiş modellerden ikisi bu online satış kanalı ile yeni sahiplerini bulacak.

brx1-sktb-sablk-bell-ross-br-x1-skeleton-tourbillon-sapphire-3-.jpg sg-pers-brx-ray-pu-bell-ross-br-x1-skeleton-tourbillon-sapphire-1-.jpg

Bell & Ross tourbillon ve kronograf fonksiyonu ile mekanizma anlamında oldukça özel bir iş başarıyor. Bunun yanında bu mekanizmayı safir kristal kasa içerisinde sunarak ise benzerlerinden ayrılmayı başarıyor. Safir camın farklı işlemlerden geçerek bir kasa halini alması takdiri hak ediyor.

bell-ross-br-x1-skeleton-tourbillon-sapphire-2-.jpg sg-pers-brx-ray-pu-bell-ross-br-x1-skeleton-tourbillon-sapphire-3-.jpg

bell-ross-br-x1-skeleton-tourbillon-sapphire-3-.jpg

brx1-sktb-sablk-bell-ross-br-x1-skeleton-tourbillon-sapphire-4-.jpg brx1-sktb-sablk-bell-ross-br-x1-skeleton-tourbillon-sapphire-5-.jpg

BELL & ROSS DIVER KOLEKSİYONU

Geçtiğimiz sene markanın en özel modellerinden birisi olan BR 03-92 Diver gerekli başarıyı göstermiş olmalı ki bu sene iki farklı model daha koleksiyona katıldı.

bell-ross-diver-blue-3-.jpg bell-ross-diver-bronze-1-.jpg

Modellerden ilki paslanmaz çelik kasa, mavi bezel ve mavi kadranı ile ön plana çıkarken, diğer model Bronz kasa siyah kadran ile karşımızda.Bronz saatler son 5 yılın en popüler malzemelerinden birisi halini aldı, Bell & Ross’da bu malzemeye alışkın markalardan birisi. Üstelik bu kez malzemenin doğasına daha uygun bir koleksiyon (diver) içerisinde sunulan model Bell & Ross 2018 modelleri içerisinde en iddialı olanlardan.

bell-ross-diver-blue-2-.jpg bell-ross-diver-bronze-2-.jpg

Teknik anlamda 2017 Baselworld fuarında tanıtılan model ile benzer özellikler sunan koleksiyon kasa malzemesi ve kadran rengi ile ayrılıyor. 

bell-ross-diver-blue-1-.jpg

Benzer Haberler