alexa BR01-CSK-CE/SRB | Cyber Skull | BR 01 | Bell & Ross | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Bell & Ross BR 01 Cyber Skull (Ref. BR01-CSK-CE/SRB)

Bell & Ross, uzun zamandır kullandığı kurukafa konseptinin yeni üyesi BR 01 Cyber Skull modelini tanıttı.

br01-csk-ce-srb-bell-ross-br-01-cyber-skull-1.jpg

Saat dünyasında bir ikon haline gelen kare kasalı saatleriyle ünlenen marka, 2009 yılından bu yana modellerinde yer verdiği kurukafa konseptine yeni bir model ekledi. Bell & Ross BR 01 Cyber Skull, modern kasasıyla markada yeni bir dönemin de başlangıcını simgeliyor.

br01-csk-ce-srb-bell-ross-br-01-cyber-skull-8.jpg

Yeni model, 46mm çapında tasarlanmış ve siyah mat seramikten üretilmiş bir kasa ile geliyor. Markanın Cyber olarak adlandırdığı kasa, Amerikan Hava Kuvvetleri’nin klasik savaş uçaklarından Lockheed Martin F-117 Nighthawk modeline gönderme yapan detaylar taşıyor. Kasanın açılı ve fasetli yüzeyi, uçağın radar sinyallerini azaltmak için geliştirilen tasarımını andırıyor. 45 derece açı ile kenar kısımlarından aşağı doğru inen kasanın ön ve arka yüzünde safir kristal camlar görev yapıyor. Mat kurma kolunun eşlik ettiği kasa, 50 metreye kadar su basıncına dayanabiliyor.

br01-csk-ce-srb-bell-ross-br-01-cyber-skull-4.jpg br01-csk-ce-srb-bell-ross-br-01-cyber-skull-5.jpg

Modelin kadranında, markanın son on yıllık döneminde farklı modellerinde kullandığı kurukafa figürü yer alıyor. Mekanizmanın kurulması esnasında çene kısmı hareket eden figürün hemen altında, korsan bayrağından hatırladığımız çapraz kemik figürü yer alıyor. Dört köşeye yerleştirilmiş düz başlı vidalarla sabitlenen figürün üst kısmında, konsepte uygun tasarlanmış, siyah Super-LumiNOVA dolgulu mat siyah kollar görev yapıyor. Markanın logosu ve saat markörleri ise ön camın iç tarafında göze çarpıyor.

br01-csk-ce-srb-bell-ross-br-01-cyber-skull-2.jpg br01-csk-ce-srb-bell-ross-br-01-cyber-skull-3.jpg

Yeni modele Calibre BR-CAL.208 mekanizma hayat veriyor. 21-taşlı elden kurmalı mekanizma 4Hz (28800vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 50 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor.

br01-csk-ce-srb-bell-ross-br-01-cyber-skull-9.jpg

Sadece 500 adet ile limitli üretilen modele siyah kauçuk kayış ve siyah PVD kaplamalı çelik toka eşlik ediyor. Model için belirlenen liste fiyatı ise EUR 9,900.

br01-csk-ce-srb-bell-ross-br-01-cyber-skull-6.jpg br01-csk-ce-srb-bell-ross-br-01-cyber-skull-7.jpg

Benzer Haberler