alexa BR0392-BLU-ST/SCA | BR 03-92 | Blue Steel | Bell & Ross | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Bell & Ross BR 03-92 Blue Steel (Ref. BR0392-BLU-ST/SCA)

Fransız marka Bell & Ross, ikonik model ailesi Instruments Collection ve derin mavi kadran tonuyla dikkat çeken modeli BR 03-92 Blue Steel ile mercek altında.

br0392-blu-st-sca-bell-ross-br-03-92-blue-steel-1.jpg

Ürün yelpazesini sadece model bazında değil, kullanılan renk paleti ve yeni alternatif malzemeler ile de genişleten Bell & Ross, başta sadık hayran kitlesi olmak üzere pek çok saat tutkunun takdirini kazanmaya devam ediyor. Son zamanlarda yeni malzemeler kullanılarak üretilmiş ve iddialı tasarımlı modelleri ile sayfalarımızda boy gösteren butik marka, bugün görece standart ama yine göz alıcı bir model ile yine bizlerle.

br0392-blu-st-sca-bell-ross-br-03-92-blue-steel-7.jpg

Markanın 42mm kasa çapına sahip platformu kullanılarak tasarlanan model, paslanmaz çelik bir kasa ile geliyor. Mat yüzeylerin ağırlıklı kullanıldığı kasanın ön yüzünde yansıma önleyici kaplamaya sahip çizilmelere dayanıklı safir kristal cam, arka yüzünde ise model ile ilgili bilgilerin yer aldığı masif metal kapak kullanılmış. Kasanın su basıncına dayanaklılık değeri ise günlük kullanım için yeterli bir değer olan 100 metre / 10 bar olarak ayarlanmış.

br0392-blu-st-sca-bell-ross-br-03-92-blue-steel-2.jpg br0392-blu-st-sca-bell-ross-br-03-92-blue-steel-3.jpg

Normalde Bell & Ross’u bugün bulunduğu yere taşıyan Instruments Collection modelleri, uçak göstergelerinden esinlenerek tasarlanan kasaları ile ön plana çıkar. Standart saatler düşünüldüğünde gayet normal olan bu durum, inceleme için seçtiğimiz modelde biraz daha az hissediliyor. Bunun yegâne nedeni de güneş ışını desenli kadran zemininde kullanılan kobalt mavi tonu. Renk o kadar başarılı ki kasanın ilginç tasarımını bile geride bırakabiliyor. Kadranın tasarımı model ailesinin klasikleşmiş unsurlarını içeriyor. Super-LumiNova® dolgulu büyük rakam indeksler ve kalın kollar hemen her ortamda saatin net bir şekilde okunmasına imkân sağlıyor. Küçük tarih penceresi ise saat 3 ve 4 arasında yer alıyor.

br0392-blu-st-sca-bell-ross-br-03-92-blue-steel-6.jpg

Bell & Ross BR 03-92 Blue Steel gücünü Calibre BR-CAL.302 mekanizmadan alıyor. Sellita SW 300 tabanlı otomatik mekanizma, 4Hz (28.800vph) hızında çalışıyor ve tam kurulumda 42 saatlik güç rezervi sunabiliyor.

br0392-blu-st-sca-bell-ross-br-03-92-blue-steel-4.jpg

Modelin üzerinde, kadranın canlı mavi tonu ile uyumlu mavi dana derisi bir kayış yer alıyor. Astar kısmı neme dayanıklı malzemeden üretilen kayışa, B&R logolu paslanmaz çelik toka eşlik ediyor.

br0392-blu-st-sca-bell-ross-br-03-92-blue-steel-5.jpg

Benzer modellere ait incelemelerimizde de belirttiğimiz gibi, Bell & Ross Instruments Collection modelleri her zevke hitap edecek saatler değiller. Ancak daha önce bu ürün grubundan bir model kullanmadıysanız ve bir başlangıç modeli arıyorsanız, Bell & Ross BR 03-92 Blue Steel size bu ilginç model ailesine yumuşak bir geçiş yaptıracak en başarılı model diyebiliriz.
Benzer Haberler