alexa BR05C-SI-ST | BR 05 | Chrono White Hawk | Bell & Ross | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Bell & Ross BR 05 Chrono White Hawk (Ref. BR05C-SI-ST/SST)

Bell & Ross, şehir tarzı model ailesine eklediği yeni limited edition modeli Bell & Ross BR 05 Chrono White Hawk ile koleksiyonunu genişletiyor.

br05c-si-st-sst-bell-ross-br-05-chrono-white-hawk-1.jpg

Bell & Ross, havacılıktan ilham alan ve uçakların kontrol panellerinde yer alan göstergelerden esinlenen modellerle bilinen bir isim. Yuvarlak ve kare formlarını bir arada sunan bu özgün tasarımla endüstrinin ikonları arasına girmeyi başaran Paris menşeli marka, 2019 yılında tanıttığı BR 05 koleksiyonu ile büyük ilgi toplamıştı. Bell & Ross’un tipik Tool Watch temasından ziyade son dönemlerin hype statüsüne ulaşan lüks spor saat konseptine uygun bir tasarım dili kullanan koleksiyon, aldığı olumlu geri dönüşlerle markanın başarısını farklı bir kulvara daha taşımıştı. Genç koleksiyon, bugün yeni bir limitli üretim model ile genişliyor.

br05c-si-st-sst-bell-ross-br-05-chrono-white-hawk-2.jpg br05c-si-st-sst-bell-ross-br-05-chrono-white-hawk-3.jpg

Yeni model, 42mm genişliğinde ve 13.5mm yüksekliğinde tasarlanmış, paslanmaz çelik kasa ile geliyor. Mat ve parlak yüzeylerin birlikte kullanıldığı kasanın ön ve arka yüzünde çizilmelere dayanıklı safir kristal camlar yer alıyor. Kenarları yuvarlatılmış kare formlu bezel ve dört adet vida detayıyla Bell & Ross tasarım anlayışına gönderme yapan kasaya, kalın koruma parçaları ile çevrelenmiş vidalı tepe ve geniş kronograf butonları eşlik ediyor. Yine dört adet vida ile kasaya sabitlenen arka kapağın cam kısmında ise, modelin ismine vurgu yapan White Hawk logusu göze çarpıyor. Sportif kasa, 100 metreye kadar su geçirmiyor.

br05c-si-st-sst-bell-ross-br-05-chrono-white-hawk-4.jpg br05c-si-st-sst-bell-ross-br-05-chrono-white-hawk-5.jpg

Modelin ayırt edici özelliği konumunda bulunan kadran, mat, gümüşi beyaz opalin zeminiyle önceki modellere nazaran daha yeni ve sade bir görüntü sunuyor. Bi-Compax kronograf diziliminde tasarlanan kadrana, Super-LumiNOVA dolgulu aplik markörler ve baton kollar eşlik ediyor. Kronograf fonksiyona ait saniye ve dakika kollarına uygulanan kırmızı ton, kadranı tekdüzelikten kurtarıp modelin sportif temasına yakışır hale getiriyor.

br05c-si-st-sst-bell-ross-br-05-chrono-white-hawk-6.jpg

Yeni modele BR-CAL.301 mekanizma hayat veriyor. ETA 2894-2 tabanlı ve otomatik modüler kronograf özellikli mekanizma, tam kurulumda 42 saate kadar güç rezerv süresi sağlıyor.

br05c-si-st-sst-bell-ross-br-05-chrono-white-hawk-7.jpg

Sadece 250 adet ile limitli üretilen model, koleksiyonun imza detayları arasında yer alan entegre paslanmaz çelik bilezik (EUR 6,100) veya siyah kauçuk kayış (EUR 5,600) alternatifleri ile tercih edilebiliyor.

br05c-si-st-sst-bell-ross-br-05-chrono-white-hawk-8.jpg

Benzer Haberler