alexa Bell & Ross | BR | 05 | GMT | White | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Bell & Ross BR 05 GMT White

Bell & Ross, modern BR 05 koleksiyonunun GMT özellikli modelini gümüşi beyaz kadranlı yeni bir versiyon ile çeşitlendiriyor.

bell-ross-br-05-gmt-white-1.jpg

Markanın birkaç yıl önce ürün grubuna eklediği BR 05 koleksiyonu, Bell & Ross’un simgesi haline gelen kare formlu tasarımı modern ve daha şehirli hatlarla yeniden yorumluyor. Genç koleksiyon, üç kollu modelin yanında kronograf ve ikinci zaman dilimi özellikli versiyonlara da yer veriyor.

 bell-ross-br-05-gmt-white-2.jpg bell-ross-br-05-gmt-white-3.jpg

Koleksiyona yeni eklenen model, hem tasarım hem de teknik manada önceki Bell & Ross BR 05 modeli ile aynı özelliklere ev sahipliği yapıyor. 41mm çapında ve 11.1mm yüksekliğinde tasarlanan kare kasa, paslanmaz çelikten üretiliyor. Yuvarlak bezel üzerinde yer alan vida detayıyla markanın kült tasarım diline gönderme yapan kasanın her iki yüzünde de çizilmelere dayanıklı safir kristal camlar görev yapıyor. Kalın koruma çıkıntıları ile çevrelenmiş, vidalı kurma kolu ile donatılan sportif kasa, 100 metreye kadar su basıncına dayanım sunuyor.

bell-ross-br-05-gmt-white-4.jpg

Modelin ayırt edici özelliği olan kadran, gümüşi beyaz renk tonu ile dikkat çekiyor. Zaman çubuk ve büyük rakam indeksleri işaret eden baton kollar vasıtası ile okunuyor. 24 saat skalalı dış halka ve turuncu uçlu kol, ikinci zaman dilimi özelliğinin okunmasına imkan sağlıyor. Saat 3 hizasında tarih penceresi yer alan şık kadran, SLN dolgulu bileşenleri ile hemen her ortamda yeterli okunabilirlik vadediyor. 

bell-ross-br-05-gmt-white-5.jpg

Yeni modelin içerisinde BR-CAL.325 mekanizma görev yapıyor. Sellita 330 tabanlı otomatik mekanizma saat, dakika, saniye ve tarih özelliklerinin yanında bir de merkeze eklenmiş kol vasıtası ile kullanılabilen ve bağımsız olarak ayarlanabilen GMT fonksiyonuna yer veriyor. 4Hz (28.800vph) frekansında çalışan 25 taşlı otomatik mekanizma, tam kurulumda 42 saate kadar güç rezerv süresi sunabiliyor. 

bell-ross-br-05-gmt-white-8.jpg

Bell & Ross BR 05 GMT White siyah kauçuk kayış ve entegre bilezik olmak üzere iki seçenek ile sunuluyor.

Modele dair özellik ve fiyat bilgisi ise şöyle;

bell-ross-br-05-gmt-white-6.jpg

EUR 4,800 kauçuk kayış

bell-ross-br-05-gmt-white-7.jpg

EUR 5,300 çelik bilezik

Benzer Haberler