alexa BRV294-BEI-ST/SST | Military Beige | BR V2-94 | Bell & Ross | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Bell & Ross BR V2-94 Military Beige (Ref. BRV294-BEI-ST/SST)

Bağımsız markaların önde gelen isimlerinden Bell & Ross, hem vintage hem de askeri tasarım öğelerini bir arada sunan BR V2-94 Military Beige modeli ile Bi-Compax kronograflar arasında şık bir alternatif olarak yerini alıyor.

brv294-bei-st-sst-bell-ross-br-v2-94-military-beige-1.jpg

Kronograf, günümüz lüks saatçiliğinde en çok tercih edilen komplikasyonların başında geliyor. Kullanılabilir olmasının yanı sıra saatlere kattığı sportif karakterle de büyük ilgi gören kronograflar, hemen her saat markasının güncel ürün grubunda yer alıyor.

brv294-bei-st-sst-bell-ross-br-v2-94-military-beige-7.jpg

Kronografların birçok çeşidi bulunuyor ancak konu vintage temalı modeller olduğunda şüphesiz konsepte en uygun kronograf türü Bi-Compax, yani iki adet kronograf sayacı olan tip olarak karşımıza çıkıyor.

brv294-bei-st-sst-bell-ross-br-v2-94-military-beige-3.jpg

Bell & Ross BR V2-94 Military Beige de tam anlamıyla vintage bir kronograf. Gelin, onu bu kimliğe büründüren detaylara birlikte bakalım.

brv294-bei-st-sst-bell-ross-br-v2-94-military-beige-6.jpg

Şık model, 41mm çapında tasarlanmış, paslanmaz çelik bir kasa ile geliyor. Mat yüzey formu ile Military ruhuna uygun bir profil çizen kasanın ön yüzünde, vintage tema ile fevkalade uyumlu, bombeli safir kristal cam ve siyah alüminyum mineli bezel yer alıyor. Spor-kronograf bir modelden beklendiği üzere 100 metreye kadar su basıncına dayanabilen kasaya vidalı kurma kolu ve yine vidalı kronograf butonları eşlik ediyor.

brv294-bei-st-sst-bell-ross-br-v2-94-military-beige-4.jpg

Modelin kadranı için kum rengine yakın, şık bir bej tonu taşıyor. Mat siyah rakam indekslerin ve bej Super-LumiNOVA dolgulu akrep ve yelkovan kolunun eşlik ettiği kadran, hemen her ortamda optimal okunabilirlik sunuyor. Kırmızı detaylarla sportif görüntüsü pekiştirilen kadranın saat 4 hizasında, kadran ile uyumlu tonda hazırlanmış, bir de tarih penceresi yer alıyor.

brv294-bei-st-sst-bell-ross-br-v2-94-military-beige-2.jpg

Bell & Ross BR V2-94 Military Beige gücünü BR-CAL.301 mekanizmadan alıyor. ETA 2894-2 tabanlı otomatik kronograf mekanizma 4Hz (28.800vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 42 saatlik güç rezerv süresi sunuyor. Saat, dakika, küçük saniye ve tarih fonksiyonlarının yanı sıra kronograf özelliğine de ev sahipliği yapan mekanizma, safir kristal cam bölmeli arka kapaktan izlenebiliyor.

brv294-bei-st-sst-bell-ross-br-v2-94-military-beige-5.jpg

İnceleme için seçtiğimiz versiyon, Ref: BRV294-BEI-ST/SST, B&R imzalı katlanır klipsin eşlik ettiği, paslanmaz çelik bilezik ile geliyor. Koleksiyonda, aynı modelin bir de NATO kayışlı versiyonu, Ref: BRV294-BEI-ST/SF, yer alıyor.

brv294-bei-st-sst-bell-ross-br-v2-94-military-beige-8.jpg

Benzer Haberler