alexa BRX1-CE-TI-MIL | BR-X1 | Military | Bell & Ross | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Bell & Ross BR-X1 Military (Ref. BRX1-CE-TI-MIL)

bell-and-ross-logo.png

Fransız menşeli butik üretici Bell & Ross, uçak kokpitlerinde yer alan göstergelerden ilham alan ikonik model ailesine yeni bir versiyon daha ekledi. 250 adet ile limitli üretilmesi planlanan yeni model, askeri temaya uygun hazırlanmış malzemeleri ve renk paleti ile dikkat çekiyor.

brx1-ce-ti-mil-bell-ross-br-x1-military-1.jpg

Her geçen gün artan hayran sayısıyla butik üreticiler arasında önemli bir konuma yükselen Bell & Ross, havacılık ve askeri temalı modeller ile bu ilgiyi sıcak tutmaya devam ediyor. Markanın ismiyle müsemma Experimental (deneysel) Koleksiyonu altında tanıtılan yeni model, markanın hem Ar&Ge hem de tasarım konularında geldiği nokta hakkında ip uçları veren detaylar taşıyor.

brx1-ce-ti-mil-bell-ross-br-x1-military-11.jpg

Yeni model, markayı geleneksel lüks saatçiliğin ikonik isimleri arasına taşıyan kare formunda hazırlanmış kasa içerisinde geliyor. Markanın HRT (High Resistance Titanium – Yüksek Dayanıklılığa Sahip Titanyum) adını verdiği hafif metal alaşımdan üretilen kasa için model ailesinin 45mm çapa sahip platformu tercih edilmiş. Geliştirilmiş dayanıklılığı kadar mat haki rengiyle de askeri temayla mükemmel uyum sağlayan kasanın üzerinde siyah seramik ve kauçuk aksesuarlar kullanılmış. Ön yüzünde yansıma önleyici kaplamaya sahip çizilmelere dayanıklı safir kristal camın kullanıldığı kasanın arka yüzünde ise askeri konsepte uygun şekilde karartılarak renklendirilmiş safir kristal cam bölmeli bir kapağa yer verilmiş. Tamamı satine yüzeylerden oluşan bileşenleriyle taktik görüntüsünü pekiştiren kasanın su basıncına dayanıklılık değeri ise, spor kronograf özellikli bir model için günlük kullanıma yeterli bir değer olan, 100 metre / 10 bar olarak ayarlanmış.

brx1-ce-ti-mil-bell-ross-br-x1-military-4.jpg

brx1-ce-ti-mil-bell-ross-br-x1-military-10.jpg brx1-ce-ti-mil-bell-ross-br-x1-military-9.jpg

Modelin kadranı da askeri tema ile uyumlu görsel ve fonksiyonel detaylar ile bezenmiş. İskelet tarzında tasarlanan kadranda yer alan saat markörleri ve metal kollarda Super LumiNOVA C3 fosfor malzemesi kullanılmış. Saat 9 yönünde yer alan göstergeye ait kolun türbin pervanesi şeklinde tasarlandığı kadranın saat 6 yönünde ise, beyaz zeminli diski nedeniyle belki de konsepte uymayan yegane detay olan, tarih penceresine yer verilmiş. Kadranda yer alan perfore boşluklardan görünen mekanizma bileşenlerinde kullanılan mat yüzeyler ve genel renk paletine uygun tonlar sayesinde modelin karakterine uygun Tool Watch teması ön plana taşınmış.

brx1-ce-ti-mil-bell-ross-br-x1-military-5.jpg brx1-ce-ti-mil-bell-ross-br-x1-military-8.jpg

brx1-ce-ti-mil-bell-ross-br-x1-military-6.jpg brx1-ce-ti-mil-bell-ross-br-x1-military-7.jpg

Bell & Ross BR-X1 Military (Ref: BRX1-CE-TI-MIL) modelinin içinde Bell & Ross Caliber BR-313 mekanizmaya yer verilmiş. 56 taşlı otomatik kronograf mekanizmanın çalışma frekansı 4Hz (28.800vph), tam kurulumda verdiği güç rezerv süresi ise 42 saat olarak belirlenmiş. Kasanın ve ön ve arka yüzündeki safir kristal camlar ve iskelet tarzı kadran sayesinde zevkle izlenebilen mekanizmanın bileşenlerinde, konsepte uygun renk ve yüzey deseninde uygulanmış DLC kaplama kullanılmış.

Modele eşlik eden kayış, siyah silikondan üretilmiş ve özellikle hızlı kuruyan yapısıyla konforlu kullanım olanağı sunan perfore tarzda tasarlanmış. Kayışın uç kısmında ise, üzeri Bell & Ross imzalı ve mat siyah PVD kaplamalı paslanmaz çelik bir toka tercih edilmiş.

brx1-ce-ti-mil-bell-ross-br-x1-military-2.jpg

Model için belirlenen liste fiyatı ise 23.000 USD (ABD listesi).

brx1-ce-ti-mil-bell-ross-br-x1-military-3.jpg
Benzer Haberler