alexa BRX2-MRTB-SK-ST | BR-X2 | Micro-Rotor | Bell & Ross | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Bell & Ross BR-X2 Tourbillon Micro-Rotor Skeleton (Ref. BRX2-MRTB-SK-ST)

bell-and-ross-logo.png

Havacılık temalı modelleriyle tanınan Fransız menşeli butik marka Bell & Ross, deneysel karakteriyle ön plana çıkan yeni modeli BR-X2 Tourbillon Micro-Rotor Skeleton ile boy gösterdi. Daha önce tanıtılan ve büyük ilgi gören BR-X2 Tourbillon Micro-Rotor modelinin iskelet konseptiyle yeniden yorumlanmış hali olan yeni model , şeffaf kasası ile nefes kesiyor.

brx2-mrtb-sk-st-bell-ross-br-x2-tourbillon-micro-rotor-skeleton-1-.jpg

Uçak kokpitlerinde yer alan kare formlu göstergelerden ilham alarak hazırlanmış modelleriyle saat dünyasının nevi şahsına münhasır isimleri arasına girmeyi başaran Bell & Ross, sahip olduğu know-how birikiminin sınırlarını zorlayarak tasarladığı modellerine bir yenisini daha ekledi. Geçtiğimiz günlerde saat severlerle paylaşılan yeni model BR-X2 Tourbillon Micro-Rotor Skeleton markanın hem teknik hem de tasarımsal manada ulaştığı noktayı gözler önüne süren detaylar barındırıyor.

brx2-mrtb-sk-st-bell-ross-br-x2-tourbillon-micro-rotor-skeleton-2-.jpg

Daha önce BR-X2 Tourbillon Micro-Rotor modeli ile karşımıza çıkan platform bu sefer iskelet tarzında tasarlanmış. Yeni model, Open Works tarzını yeni bir boyuta taşıyan özel bir kasa içerisinde geliyor. 42.5mm çapında tasarlanan kare kasanın orta gövdesi mat paslanmaz çelikten üretilmiş. Kasanın ön ve arka yüzünde ise yansıma önleyici kaplamaya sahip safir kristal camlar kullanılmış. Şeffaf özelliği ile modelin iskelet yapısını öne çıkarak kasanın su geçirmezlik derecesi ise 50 metre olarak belirlenmiş.

brx2-mrtb-sk-st-bell-ross-br-x2-tourbillon-micro-rotor-skeleton-5-.jpg brx2-mrtb-sk-st-bell-ross-br-x2-tourbillon-micro-rotor-skeleton-6-.jpg

İskelet konseptine uygun şekilde mekanizmayı olabildiğince göz önüne taşıyan kadranın saat 6 hizasında Flying Tourbillon kafesi yer alıyor. Metal kolların ve indekslerin eşlik ettiği kadran Super LumiNOVA® fosfor uygulaması sayesinde karanlık ortamlarda da yeterli okunabilirliği sunuyor.

brx2-mrtb-sk-st-bell-ross-br-x2-tourbillon-micro-rotor-skeleton-3-.jpg brx2-mrtb-sk-st-bell-ross-br-x2-tourbillon-micro-rotor-skeleton-4-.jpg

Yeni modelin içerisinde markanın eskiz aşamasından itibaren yeniden tasarladığı, kare formuyla dikkat çelen Caliber BR-CAL.381 görev yapıyor. İki safir kristal cam arasında yer alan mekanizma, tek parça çelikten imal edilmiş köprüyle destekleniyor. Flying Tourbillon otomatik özellikli mekanizma Reconit 18 adı verilen özel alaşımdan yapılmış mikro-rotoru ile göz dolduruyor. 95% oranında Tungsten içeren alaşım, yüksek özgül ağırlığı sayesinde (18.5) mikro-rotor düzenekli mekanizmalardan yaşanması muhtemel verimsiz kurma sorununu da ortadan kaldırıyor. Satine yüzeylerden oluşan bileşenleri ile modern bir görüntü çizen Caliber BR-CAL.381, modelin tasarımı sayesinde farklı açılardan izlenebiliyor.

brx2-mrtb-sk-st-bell-ross-br-x2-tourbillon-micro-rotor-skeleton-7-.jpg

Sadece 50 adet ile limitli üretilecek olan model gri timsah derisi kayış ve satine paslanmaz çelikten üretilmiş Bell & Ross imzalı katlanır klips ile satışa sunuluyor.

Benzer Haberler