alexa Bell & Ross | BR-XI | RS16 | Renault | Formula 1 | HOROBOX
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Bell & Ross BR-XI RS16

bell-and-ross-logo.png

Shangai’da düzenlenmesi planlanan Grand Prix haftasının özel bir konuğu var; Bell & Ross BR-X1 RS16 Series. Renault’un başarılı pilotları Kevin Magnussen ve Jolyon Palmer için özel olarak hazırlanan iki modelin yeni sahiplerine verildiği organizasyonla saat severlerin beğenisine sunulan RS16 Serisi’ne gelin yakından bakalım.

Bell & Ross BR-X1 ürün grubu, markanın efsanevi modeli Type BR01’in ileri derecede modifiye edilmiş versiyonlarından oluşuyor. Seride yer alan yeni modeller BR-X1 RS16 Skeleton Chronograph ve BR-X1 RS16 Skeleton Tourbillon Chronograph, motor sporlarında karşılaşılması muhtemel tüm zorlayıcı koşullara göğüs gerecek şekilde tasarlanmış. Her iki model de farklı materyallerin bir arada kullanılmasından oluşan 45mm çapında kasa ile sunuluyor. Grade 5 Titanium ve Forged Carbone gibi alternatif materyallere yer vermesi sayesinde son derece dayanıklı bir yapı sunan modeller aynı zamanda son derece hafifler.

Bell-Ross-Br-X1-Colleciton-for-Renault-4.jpg

Mat yüzeyi sayesinde ışık yansımalarını da bertaraf etmeyi başaran yeni modeller okunabilirlik konusunda başarılı sonuçlar verirken sportif temalarını da pekiştiren çizgiler sunuyor. 

Gri tonlarında renklendirilmiş safir kristalden üretilmiş kadranın üzerinde metal aplik indekslere yer verilmiş. Üzerinde yer alan perfore boşluk sayesinde mekanizmanın da izlenebilmesine olanak sağlayan kadranda kullanılan SuperLuminova sayesinde okunabilirlik yine üst düzeyde tutulmuş.

Bell-Ross-Br-X1-Colleciton-for-Renault-1.JPG

Her koşulda başarılı kavrama açısından ayar tepesi ve kronograf butonlarına yerleştirilen kauçuk bant için ise Renault’un takım renklerinden sarı tercih edilmiş.

BR-X1 RS16 Skeleton Chronograph modern çizgiler eşliğinde sportif ruhunu başarıyla dışarı yansıtabilen, etkileyici bir model olmuş. Kronograf butonlarında ileri teknoloji ürünü seramik kullanılan modelin bir kronografın vazgeçilmez unsurlarından olan takimetrik skalası da kadranın dış kısmında yerini almış.

Bell-Ross-Br-X1-Colleciton-for-Renault-3.JPG

Koleksiyonun ağır topu BR-X1 RS16 Tourbillon ise 20 adetlik üretim sayısına sahip.

Tek tuş kronograf tarzında tasarlanan saatin mekanizmasında kolon çarklı sistem tercih edilmiş. Klasik kronograf diziliminde hazırlanan kadranda saat kısmı merkeze yerleştirilmiş. Tam kurulumda 100 saat kesintisiz güç rezervi sunan mekanizmanın güç rezervini saat 9 noktasına yerleştirilen indikatör sayesinde izlemek mümkün. Tourbillon eşapman sistemi ise saat 6 noktasında yerini almış.

Bell-Ross-Br-X1-Colleciton-for-Renault-2.JPG

Benzer Haberler