alexa Bell & Ross | BR03-94 RS17 | Renault | Formula 1
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Bell & Ross BR03-94 RS17

bell-and-ross-logo.png

Havacılık temalı tasarımları ve uçak kokpitlerinde yer alan göstergelerden esinlenerek hazırlanan kült modelleri ile saat dünyasının kendine has isimleri arasında yer alan Bell & Ross, Baselworld 2017 bünyesinde saatseverlerin beğenisine sunduğu ve marka ortaklığına devam ettiği F1 Renault Sport Team anısına tasarladığı BR03-94 RS17 modeli ile sayfalarımıza konuk oldu.

bell-ross-renault-br-rs17-2-.jpg

Fransız asıllı markanın yine F1 Renault Sport Team marka ortaklığı için tasarladığı Bell & Ross BR-X1-RS16 modeline geçen yıl sayfalarımızda yer vermiştik. Marka ortaklığına 2017’de de devam eden Fransız ikili, bu sezon Formula 1 pistlerinde boy göstermesi planlanan yeni yarış otomobili RS17 için bir kez daha bir araya geldi.

bell-ross-renault-br-rs17-9-.jpg

Bell & Ross markasının sembolü haline gelen kare kasa ile sunulan model için 42mm çapa sahip BR-03 model platformu tercih edilmiş. Son yılların popüler malzemelerinden mat siyah seramikten üretilen kasa, motorsporlarının ileri teknoloji ile iç içe olan dünyasından izler taşıyor. Pütürlü yüzeyiyle “profesyonel enstrüman” tarzında bir görüntü sunan kasanın kronograf butonları ve kurma kolu da Renault F1 RS17 yarış otomobiline gönderme yapacak şekilde tasarlanmış. Kronograf butonlarından başla ve durdur görevini üstlenen buton, modelin genelinde göze çarpan ve F1 Renault Sport Team resmi renklerinden olan sarı tonunda hazırlanmış. Siyah hazırlanan ayar tepesi ise kırmızı bir halka ile detaylandırılmış. Ön yüzünde yansıma önleyici kaplamaya sahip çizilmeye dayanıklı safir kristal camın kullanıldığı kasanın su geçirmezlik değeri ise 100M olarak ayarlanmış.

bell-ross-renault-br-rs17-5-.jpg bell-ross-renault-br-rs17-4-.jpg

Modelin kadranında motorsporlarının vazgeçilmez malzemelerinden karbon fibere yer verilmiş. Oldukça sportif bir görüntü sunan kadranda, yine F1 Renault Sport Team ve F1 araçlarından aşina olduğumuz sarı, kırmızı ve yeşil detaylar kullanılmış. Siyah/sarı ağırlıklı konsepte uygun şekilde tasarlanan kadrana eşlik eden kollara ve indekslere Super Luminova fosfor malzemesi uygulanmış. Bu sayede aydınlık ortamlarda sahip olduğu kontrast renk paleti sayesinde fevkalade başarılı bir okunabilirlik sunan kadranın karanlıktaki performansı da optimum seviyeye getirilmiş. Bi-Compax kronograf diziliminde tasarlanan kadranın saat 4 ile 5 arasına denk gelen kısmına tarih penceresi eklenmiş.

bell-ross-renault-br-rs17-3-.jpg

Modelin içerisinde Bell & Ross Caliber Ref. BR301 görev yapıyor. 4Hz hızında çalışan otomatik kurgulu mekanizma tam kurulumda 42 saatlik güç rezervi sunuyor. 30 dakika sayaçlı kronograf modülü bulunan mekanizmanın zaman fonksiyonu dışında bir de tarih özelliği yer alıyor.

bell-ross-renault-br-rs17-7-.jpg

Bell & Ross BR 03-94 RS17 ekstra dayanıklı elastomer malzemeden üretilmiş siyah kauçuk kordon ile geliyor. Siyah baskın renk paletine uygun olması açısından paslanmaz çelik üzerine siyah PVD kaplama uygulanmış toka ile gelen kayışın saat 6 hizasına denk gelen parçasında BR işlemesi dikkat çekiyor.

bell-ross-renault-br-rs17-6-.jpg bell-ross-renault-br-rs17-8-.jpg

Klasik havacılık temalı kasa tasarımını motorsporlarının modern ve dinamik yapısıyla buluşturan modeli koleksiyonuna eklemek isteyen saatseverlerin Bell&Ross hayranlarının acele etmesinde fayda var zira BR 03-94 RS17 sadece 500 adet ile üretiliyor.

bell-ross-renault-br-rs17-10-.jpg bell-ross-renault-br-rs17-11-.jpg

Benzer Haberler