alexa 521.NX.4610.VR.ROM20 | Boutique Roma | Classic Fusion | Hublot | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Bir Küçük Roma Rüyası: Hublot Classic Fusion Chronograph Special Edition Boutique Roma

Hublot, Piazza di Spagna butiğinin ilk yıl dönümünü, Ebedi Şehre adadığı Classic Fusion Chronograph Special Edition Boutique Roma (Ref. 521.NX.4610.VR.ROM20) modeliyle kutluyor.

521-nx-4610-vr-rom20-hublot-classic-fusion-chronograph-special-edition-boutique-roma-5.jpg

Avrupa’nın göz bebeği Roma! Uğruna ne savaşlar verildi, yıkımlara sahne oldu, insanlık tarihinin önemli adımları orada atıldı. Yüzlerce, binlerce şiir yazıldı hakkında. Sanatçılara, savaşçılara, krallara, âşıklara ev sahipliği yaptı. Her yol ona çıktı...

521-nx-4610-vr-rom20-hublot-classic-fusion-chronograph-special-edition-boutique-roma-1.jpg

Binlerce yıllık tarihi, romantik gün batımı manzaraları ve eşsiz yapılarıyla bu Ebedi Şehir, lüks tarihinde de önemli bir yere sahip. Yalnızca markalara ev sahipliği yapmıyor, aynı zamanda onlara ilham da veriyor. Sanatçılara ve tasarımcılara asla eskimeyen ışığını yansıtıyor, onların hayal gücüyle oynuyor, tarihiyle besliyor ve bunu yüzlerce yıldır yapıyor.

521-nx-4610-vr-rom20-hublot-classic-fusion-chronograph-special-edition-boutique-roma-2.jpg

Bir yıl önce Roma’nın en güzel yerlerinden birinde, Romalı mimar Francesco de Sanctis tarafından 1723-1725 yılları arasında yapılan ünlü İspanyol Merdivenleri’nin hemen dibinde, Piazza di Spagna’da butik açan Hublot, Ebedi Şehir’deki varlığını ondan aldığı ilhamla kutluyor.

521-nx-4610-vr-rom20-hublot-classic-fusion-chronograph-special-edition-boutique-roma-4.jpg

Classic Fusion Chronograph Boutique Roma’nın kadranındaki nüanslar ve enerji, gün batımında şehri saran renklerin çekiciliğini ve güzelliğini yansıtıyor. Modelin 45mm’lik fırçalanmış siyah titanyum kasası ve bezeli, hafif eskitilmiş efektiyle Roma’nın asırlık tarihine gönderme yapıyor. Saatin kromatik tasarımı, kasadan tokaya, saatin her bir detayında kendini belli ediyor. Arka kapağında “SPECIAL EDITION / BOUTIQUE ROMA XX/50" yazısı bulunan kasa, 50 metreye kadar su basıncına dayanıklılık gösteriyor.

521-nx-4610-vr-rom20-hublot-classic-fusion-chronograph-special-edition-boutique-roma-6.jpg

50 adetle limitli Hublot Classic Fusion Chronograph Special Edition Boutique Roma’nın kromatik tasarımı, kadranda da kendini belli ediyor. Griden beje çalan şık kadranda zaman, rodyum kaplama aplike Roma rakamları ve kollar aracılığıyla okunuyor.

521-nx-4610-vr-rom20-hublot-classic-fusion-chronograph-special-edition-boutique-roma-3.jpg

Yalnızca Piazza di Spagna’daki Hublot butikte satışa sunulan model, otomatik mekanizma Caliber HUB1143 ile çalışıyor ve tam 42 saatlik güç rezervi sağlıyor.

521-nx-4610-vr-rom20-hublot-classic-fusion-chronograph-special-edition-boutique-roma-8.jpg

Model, gri dikişli siyah kauçuk – gri dana derisi kayış ve çelik tokayla tamamlanıyor.

521-nx-4610-vr-rom20-hublot-classic-fusion-chronograph-special-edition-boutique-roma-7.jpg

Benzer Haberler