alexa Blancpain | Fifth Fathoms | MIL-SPEC | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Blancpain Fifth Fathoms MIL-SPEC

Blancpain-logo.png

Blancpain, 1950’lerde tanıttığı MIL-SPEC 1 modelinin günümüz koşullarına adapte olmuş halini, efsanevi tasarımın DNA’sına sadık kalarak yeniden üretti. Yeni model 500 adetlik sınırlı üretim sayısına sahip. 

40.30mm x 13.23mm kasa ölçülerine sahip model paslanmaz çelik malzemeden üretilmiş. Saatin ön ve arka yüzünde çizilmelere karşı dayanıklı safir kristal camlar kullanılmış. Blancpain Fifty Fathoms koleksiyonunun imzası olan safir bezel, bu modelde de yer alıyor. Yeni modelin su geçirmezlik değeri ise 300 metre olarak ayarlanmış.

Blancpain-Fifty-Fathoms-Mil-Spec-2.jpg

Modeli, markanın diğer ikonik tasarımlarından olan klasik Fifty Fathoms modelinden ayıran özellik ise, 1950’li yıllarda üretilmiş orijinal versiyonda da yer alan “water-tightness” göstergesi. Saatin bezelinde ve kadranında yer alan SuperLuminova malzeme ile gece saati seyretmek ayrı bir keyif haline geliyor. Saatin yegâne fonksiyonu olan tarih penceresi, saat 4 ile 5 konumu arasında göze çarpıyor.

Blancpain-Fifty-Fathoms-Mil-Spec-3.jpg

Blancpain Fifth Fathoms MIL-SPEC gücünü otomatik kurgulu Caliber Ref.1151 mekanizmadan alıyor. 210 parçanın bir araya gelmesi ile oluşan mekanizma, çift balans kullanımı sayesinde 4 günlük güç rezervi sunuyor. Mekanizmanın masif altından üretilmiş rotorunun üzerinde ekstra platin kaplama yer alıyor. Son dönemlerin popüler uygulamalarından silikon balans yayı bulunan mekanizma darbelerden ve manyetik ortamlardan daha az etkilenir hale geliyor.

Blancpain-Fifty-Fathoms-Mil-Spec-1.jpg

Yeni model, paslanmaz çelik bilezik, NATO kordon ve yelkenli kumaşından yapılmış kordon şeklinde üç farklı kordon alternatifi ile satışa sunuluyor.

Benzer Haberler