alexa Blancpain | Fifty Fathoms | 70th Anniversary | LE | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Blancpain Fifty Fathoms 70th Anniversary Limited Edition Act 1

Blancpain, saat dünyasının ilk dalgıç modellerinden biri olan Fifty Fathoms’un 70. yıl dönümünü özel bir model ile kutluyor.

blancpain-fifty-fathoms-70-th-anniversary-limited-edition-act-1-1.jpg

Saat tarihinin dalgıçlar için üretilmiş ilk modellerinden olan Blancpain Fifty Fathoms, karakteristik tasarımı kadar farklı ebat, malzeme ve fonksiyonlara ev sahipliği yapan geniş ürün grubuyla popülaritesini korumaya devam ediyor. Jenerik dalgıç saati tasarımının oluşmasında, Rolex Submariner ile birlikte, önemli bir rol oynayan kült model ailesi, bu sene 70. yılını kutluyor. Blancpain, bu özel tarihi, her biri 70 adet ile sınırlı üretilen üç yeni referansla taçlandırıyor.

blancpain-fifty-fathoms-70-th-anniversary-limited-edition-act-1-2.jpg

Yeni modeller, koleksiyon için bir ilk özelliğini taşıyan, 42.30mm çapında ve 14.30mm yüksekliğinde tasarlanmış kasayla geliyor. Tamamı parlak yüzeylerden oluşan paslanmaz çelik kasanın yan tarafında Blancpain yazısı göze çarpıyor. Tek yöne dönebilen dalgıç tarzı bezel, safir kristalden üretilmiş mineye ev sahipliği yapıyor. Sportif kasanın ön yüzünde, yansıma önleyici kaplamaya sahip, kubbe kesim safir kristal cam, arka yüzüne ise safir kristal cam bölmeli kapak görev yapıyor. Kilitli kurma kolu ile donatılan göz alıcı kasa, 300 metreye kadar su basıncına dayanım sağlıyor. 

,blancpain-fifty-fathoms-70-th-anniversary-limited-edition-act-1-3.jpg

Tipik Fifty Fathoms tasarım diline uygun üretilen kadran, güneş ışını desenli siyah zemin üzerinde blok tipi büyük rakam ve çubuk indekslere ev sahipliği yapıyor. Krem rengi SLN fosfor malzemesi uygulanmış kollar ve indeksler yardımıyla hemen her ortamda yeterli okunabilirlik vadeden kadranın saat 4:30 yönünde tarih penceresi yer alıyor. 

blancpain-fifty-fathoms-70-th-anniversary-limited-edition-act-1-4.jpg

Yeni modeller, markanın kendi tasarımı ve üretimi olan, yeni, Caliber 1315 mekanizma ile hayat buluyor. Toplam 227 bileşenden oluşan otomatik mekanizma 4Hz (28.800vph) frekansında ve tam kurulumda 120 saat (5 gün) gibi fevkalade verimli bir güç rezerv süresi sunuyor. 

blancpain-fifty-fathoms-70-th-anniversary-limited-edition-act-1-5.jpg

Blancpain Fifty Fathoms 70th Anniversary Limited Edition Act 1, 21.5mm eninde de 100% geri dönüştürülmüş balık ağlarından elde edilen malzemeden üretilmiş NATO tarzı kayış ile geliyor. Şık model bileğe, Blancpain imzalı çelik toka ile sabitleniyor.

blancpain-fifty-fathoms-70-th-anniversary-limited-edition-act-1-6.jpg

Blancpain Fifty Fathoms 70th Anniversary Limited Edition Act 1 (serisine bağlı olarak 5010A/B/C referansla), EMEA, Asya-Pasifik ve Amerika için ayrılmış 70 adetten oluşan üç seri halinde, markanın web sitesinde ön siparişlerle satışa sunuluyor. Modelin fiyatı için ise henüz açıklanmış bir rakam bulunmuyor.

Benzer Haberler