alexa 6676-1127-55B | 6676-3642-55B | Quantieme Complet | Villeret | Blancpain | Baselworld 2018 | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Blancpain Villeret Quantieme Complet GMT

Blancpain-logo.png

Blancpain, markanın sembol detaylarından biri olan Triple Calendar özellikli model ailesine eklediği yeni modeli Blancpain Villeret Quantième Complet GMT ile boy gösterdi.

blancpain-villeret-quantieme-complet-gmt-baselworld-2018-6-.jpg

Blancpain ürün grubunun sembol özelliklerinden biri kabul edilen Triple Calendar komplikasyonu, 1980ler’den günümüze kadar farklı modeller çerçevesinde gelmeye devam etse de ikinci zaman dilimi özelliğine hiç kavuşamamıştı. Baselworld 2018 öncesinde tanıttığı yeni modeli Villeret Quantième Complet GMT ile bu özelliği de multi-fonksiyonel model ailesine dahil eden Blancpain, kendi özelinde tüm zamanların en “complete calendar” modeline de imza atmış oldu.

blancpain-villeret-quantieme-complet-gmt-baselworld-2018-7-.jpg

Modelin 40mm çapında ve 11.8mm yüksekliğinde tasarlanmış mütevazı kasası 18K pembe altın veya paslanmaz çelik olarak tercih edilebiliyor. Her iki yüzünde de çizilmeye dayanıklı safir kristal camların yer aldığı kasa, siyah timsah derisi kayış veya kasa materyaline uygun olarak üretilmiş metal bilezik ile geliyor.

blancpain-villeret-quantieme-complet-gmt-baselworld-2018-5-.jpg

Ay fazı diskinde yer alan surat figürü ile dikkat çeken modelin GMT fonksiyonu, merkeze yerleştirilmiş ikinci bir akrep ile okunuyor. Bu değişiklik dışında önceki Villeret Quantième Complet modelleri ile benzer özellikler gösteren yeni versiyonun kadranında, GMT fonksiyonun okunabilmesi için yerleştirilmiş bir de 24 saat halkası göze çarpıyor.

blancpain-villeret-quantieme-complet-gmt-baselworld-2018-9-.jpg

Serpentine (kıvrık) tarzı kolu ile dikkat çeken pointer tarzı tarih göstergesinin de yer aldığı beyaz zeminli kadran, kontrast tonlarda hazırlanmış markörleri ve kolları ile rahat okunur bir görüntü sunuyor. Romen rakamı indekslerin eşlik ettiği kadranın saat 12 hizasında model ailesinin sembol detaylarından yan yana yerleştirilmiş ay ve gün göstergeleri bulunuyor.

blancpain-villeret-quantieme-complet-gmt-baselworld-2018-8-.jpg

Modelin içerisinde Caliber 67AC mekanizma görev yapıyor. Frederic Piguet Caliber 1151 tabanlı ve 28 taşlı otomatik mekanizma tam kurulumda 72 saatlik (3 gün) güç rezervi sunuyor.

blancpain-villeret-quantieme-complet-gmt-baselworld-2018-11-.jpg

Benzer Haberler