alexa Blancpain Yenilikler 2019 | Barakuda | Nageurs de Combat | Fifty Fathoms | Blancpain | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Blancpain Yeni Modeller - Fifty Fathoms Barakuda & Fifty Fathoms Nageurs de Combat

Saat tarihinin ilk profesyonel dalgıç saatlerinden kabul edilen Blancpain Fifty Fathoms, koleksiyona eklenen iki yeni limitli versiyonla genişledi.

Blancpain Fifty Fathoms Nageurs de Combat Limited Edition

Yeni eklenen modellerden ilki olan Blancpain Fifty Fathoms Nageurs de Combat Limited Edition 300 adet ile limitli üretim. Fransız donanmasının askeri yüzücülerinden oluşan Nageurs de Combat için 1953 yılında üretilen orijinal modelden ilham alınarak tasarlanan yeni versiyon, 45mm çapında ve mat paslanmaz çelikten üretilmiş bir kasa ile geliyor. Model ailesinin imza detaylarından tek yöne dönebilen dalgıç bezeli ile donatılan kasanın içerisinde ise markanın modern mekanizmalarından olan ve 5 günlük güç rezervi ile övgü toplayan otomatik Caliber 1315 görev yapıyor. Kasanın masif arka kapağında ise markaya direkt Fransız Donanması tarafından kullanım izni verilen Combat Diver Qualification Badge amblemi yer alıyor. Siyah zeminli kadran sade ve işlevsel tasarımıyla model ailesinin köklerine saygı duruşunda bulunuyor.

blancpain-fifty-fathoms-nageurs-de-combat-limited-edition-1.jpg blancpain-fifty-fathoms-nageurs-de-combat-limited-edition-2.jpg

Blancpain Fifty Fathoms Barakuda Limited Edition

Diğer yeni model ise sadece 500 adet ile limitli üretilen Blancpain Fifty Fathoms Barakuda Limited Edition. Bu model ise yine marka tarafından 1960’lı yıllarda hem Alman Donanması hem de Almanya’da profesyonel dalış ekipmanları üzerine faaliyet gösteren Barakuda tarafından sivil kullanıma yönelik pazarlanmak üzere tasarlanan modelden ilham alıyor. 300 metre su basıncına dayanıklı 40mm çapında tasarlanmış paslanmaz çelik kasa ile gelen modelin ön yüzünde yer alan tek yöne dönebilen dalış bezelini insert kısmında safir kristal malzeme kullanılmış. Modelin siyah zeminli kadranında, çeyrek pozisyonlarda daha kalın olmak üzere kırmızı işaretli dikdörtgen şeklinde markörler ve kontrast beyaz dakika skalası göze çarpıyor. Eski radyum kadranları andıran bej fosfor dolgusuyla vintage bir görüntü sunan kadranın altında ise 100 saatlik efektif güç rezerviyle göz dolduran Caliber 1151 görev yapıyor.

blancpain-fifty-fathoms-barakuda-limited-edition-1.jpg

blancpain-fifty-fathoms-barakuda-limited-edition-2.jpg blancpain-fifty-fathoms-barakuda-limited-edition-3.jpg

Her iki model de esin kaynağı versiyonların üretim yılına uygun tasarlanmış delikli tropik kayışlar ve Blancpain imzalı paslanmaz çelik standart tokalar ile geliyor.
Benzer Haberler