alexa Bovet | Récital 12 | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Bovet Récital 12

Sportif ve Şık Bovet Récital 12 Titanium: Pascal Raffy'nin İlk Bilezikli Modeli

Bovet-Recital-12-1.jpg Bovet-Recital-12-2.jpg

İsviçre'nin en eski saat markalarından biri olan Bovet, zarafet ve ustalıkla özdeşleşen isimler arasında yer alıyor. 2000'lerin başında Pascal Raffy'nin liderliğinde Bovet, evrensel bir yaklaşımı benimseyerek, saatlerini yüksek düzeyde dikey entegrasyonla ve tamamen marka bünyesinde üretmesiyle de biliniyor. Geleneksel ve resmi tarzıyla bilinen Bovet, şimdi markanın mirasına rahat ama rafine bir dokunuş getiren Récital 12'yi tanıtıyor. Bu model, Raffy'nin bilezikli saatler konusundaki ilk girişimini temsil ederken Bovet hayranlarının taleplerine de yanıt veriyor.

Bovet-Recital-12-3.jpg

Raffy yeni modeli, “Bovet geleneksel olarak bir kayış ismi olmuştur, ancak dünyanın dört bir yanından birçok koleksiyoncunun metal bir bilezik istemesi üzerine bu yönde adım attık. Konfor ve tasarım konusunda çok detaycıyım, bu yüzden bir bilezik yaparsak bunun mümkün olduğunca mükemmel olmasını sağlamalıydım. Ekibim ve ben bu model için iki yıl boyunca çalıştık, mükemmel olana kadar birçok versiyonu gözden geçirdik” sözleri ile açıklıyor.

Bovet-Recital-12-4.jpg

Récital 12'nin bileziği, hem sağlam hem de hafif olan ve korozyon ve çizilmelere karşı mükemmel direnç sunan Grade 5 titanyumdan üretiliyor. Fırçalanmış ve cilalanmış yüzeyleri, Bovet'in imzası olan V tasarımını vurguluyor. Bilezik, optimum konfor için 3mm ince ayar sistemi ile donatılmış bir katlanır tokaya da yer veriyor.

Bovet-Recital-12-5.jpg Bovet-Recital-12-6.jpg

Bu bilezik, yeni perfore mekanizmayı sergileyen 40mm Dimier kasayla kusursuz entegrasyon sunuyor. 227 parçadan oluşan ve 7 gün güç rezervi sunabilen elden kurmalı mekanizma, kıl zemberek dahil tamamıyla in-house üretiliyor. Tersine çevrilmiş yapısı, balans çarkını kadran tarafında göstererek simetriyi vurguluyor. Saatler ve dakikalar 3 konumunda, pervane tipi küçük saniye göstergesi ise 9 konumunda yer alıyor. Bovet'in standartlarına uygun olarak, mekanizma dairesel Cenevre şeritleri ve mavileştirilmiş vidalarla süslenmiştir.

Bovet-Recital-12-7.jpg

Koyu mavi, zümrüt yeşili veya turkuaz renk seçenekleri sunan, merkezden kaydırılmış kadran da in-house üretiliyor ve Bovet'in 12 yapraklı lotus çiçeği motifine yer veriyor. Derin renk, ardışık olarak yedi kat vernik uygulanarak elde ediliyor. Bovet Récital 12, 5 yıl garanti ile sunuluyor.

Bovet-Recital-12-8.jpg

Benzer Haberler