alexa

BR-X1 SKELETON CHRONOGRAPH – CARBONE FORGÉ® HAFİF, DAYANIKLI VE ERGONOMİK

Bell&Ross, havacılık gereçlerinden esinlenerek tasarlanan ikonik kare şeklindeki BR-01’in ileri versiyonu olan BR-X1’i sundu. İleri teknoloji bir kronograf olan BR-X1, modern ve lüks bir spor saatten çok daha fazlasını vadediyor.

ECLAT_BR-X1-CF_101.jpg

1947`de ses hızını aşan ilk Amerikan roket motorlu deney uçağı olan Bell X-1`a ithafen, geçen yıl Bell&Ross beşinci jenerasyon saatini, spor tasarım ve incelikli yüksek saatçilik detayları olan lüks bir saat.piyasa sunarak teknolojik yenilik sınırlarını zorladı.

F02-BRX1-Carbone-Forge.jpg 

Sürekli olarak mükemmeli arayan Bell&Ross, yeni BR-X1’in tasarımı için ileri teknoloji bir malzemenin birleşimini seçti: Carbone Forgé®. Hem hafif hem de oldukça dayanıklı olduğundan, havacılıkta ve uzay alanında, özellikle aşırı mekanik basınca maruz kalan uçak gövdelerinin yapısal parçalarının üretiminde kilit bir görev üstlenmektedir. 

BR-X1-Carbone-Forge-folded.png

Carbone Forgé®, özgün ve patentli bir işleme tekniği ile elde edilen bir malzeme. Bu sürecin arkasında çelik kalıplar içerisinde, ısıyla sertleştirme yöntemi ile karbon liflerinin yüksek sıcaklıkta sıkıştırılması teknolojisi yatmaktadır.

 

Yorumlar (0)