alexa Breguet | Classique | Phase de Lune | 9085 | Valentine Day
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Breguet Classique Phase de Lune 9085 Valentine Day Ref. 9085BB/5R/964DD00

Yüksek saatçiliğin ağır toplarından Breguet, Sevgililer Günü temalı yeni kadın modeli ile mercek altında.

breguet-classique-phase-de-lune-9085-valentine-day-1.jpg

2022’yi geride bırakmaya hazırlandığımız şu günlerde, saat markaları da yeni model tanıtımlarına devam ediyor. Saatçiliğin romantik temalarından Sevgililer Günü konulu modeller de yeni duyurulan saatler arasında yer alıyor. İsviçre saatçiliğinin kilometre taşı markalarından Breguet, bu anlamlı günü şık bir model ile kutluyor.

breguet-classique-phase-de-lune-9085-valentine-day-2.jpg breguet-classique-phase-de-lune-9085-valentine-day-3.jpg

Zarif ve sade tasarım dili ile bilinen Phase de Lune Kolekisyonu, köklü markanın ürün grubunda 2016 yılından beri yer alıyor. Sevgililer Günü temalı yeni model, 30mm çapında ve 9.85mm yüksekliğinde tasarlanmış kasasıyla, koleksiyonun zarafet odaklı çizgisine vurgu yapıyor. 18K beyaz altından üretilen zarif kasanın bezel ve boynuz kısımlarında, 66 adet parlak kesim pırlanta bulunuyor. Şık kasanın her iki yüzünde de, safir kristal camlar görev yapıyor.

breguet-classique-phase-de-lune-9085-valentine-day-4.jpg breguet-classique-phase-de-lune-9085-valentine-day-5.jpg

Yeni model, Breguet için yine imza detaylar arasında kabul edilen Guilloché desenli kadrana ev sahipliği yapıyor. Sedef renkli kadranın merkez kısmında tamamen elle işlenmiş Guilloché desenli bir bölüm yer alıyor. İnce işçiliği ile öne çıkan kadranda, tek sayı saatler siyah rakam indekslerle, çift sayı saatler ise yuvarlar yakut indekslerle gösteriliyor. Saat 6 hizasında ay fazı göstergesi bulunuyor. Saat, dakika ve saniye, Breguet ile özdeşleşmiş mavi kollar ile okunuyor.

breguet-classique-phase-de-lune-9085-valentine-day-6.jpg

Şık model, Caliber 537L ile hayat buluyor. El işlemesi Guilloché deseni ile süslenmiş masif altın rotordan güç alan otomatik mekanizma, tam kurulumda 45 saatlik güç rezerv süresi sunuyor. 

breguet-classique-phase-de-lune-9085-valentine-day-7.jpg

Sadece 28 adet ile sınırlı üretilen modele, kırmızı ve inci renklerinde hazırlanmış timsah derisi kayışlar eşlik ediyor. Markanın hızlı kayış değiştirme sistemi ile uyumlu tasarlanan kayışlar bileğe, 18K beyaz altın toka ile sabitleniyor. Model için belirlenen liste fiyatı ise EUR 36,900.

breguet-classique-phase-de-lune-9085-valentine-day-8.jpg breguet-classique-phase-de-lune-9085-valentine-day-9.jpg

Benzer Haberler