alexa 5527 | Chronographe | Marine | Breguet | Baselworld 2018 | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Breguet Marine Chronographe 5527

breguet.png

Breguet’in sportif özellikleri ile öne çıkan Marine Koleksiyonu’na yeni katılan kronograf özellikli modeli Breguet Marine Chronographe 5527, şıklıktan da ödün vermiyor.

5527-breguet-marine-chronograph-8.jpg

Fransız Ordusu için saat üretimi yapan Abraham Louis Breguet’in vizyonuyla günümüze gelen marka, Marine ailesinin en yeni üyesi Chronographe 5527 modelinde geleneksel saatçilik anlayışı ile üstün teknik çözümleri harmanlamış.

5527-breguet-marine-chronograph-1.jpg

42,3mm x 13,85mm ölçülerinde 18K beyaz altın, 18K pembe altın ve titanyum kasa seçenekleri ile sunulan modelin her versiyonu için farklı renklerde kadranlara yer verilmiş. 18K beyaz altın versiyon için denizcilikle özdeşleşmiş lacivert tonlardan faydalanılırken, 18K pembe altın versiyon içinse şık temayı vurgulayıcı beyaz renk seçilmiş. Titanyum versiyonda yer verilen kahverengi ise sportifliği pekiştiren bir unsur olarak karşımıza çıkıyor.

5527-breguet-marine-chronograph-4.jpg 5527-breguet-marine-chronograph-5.jpg

Kasanın genelinde fırçalanmış yüzeyler hâkimken parlak detaylar bizleri bezel etrafında karşılıyor. Kasanın yan kısımlarında yer alan ve bir Breguet klasiği haline gelmiş işlemeler ise saatin, marka değerlerine ne denli sadık kalınarak üretildiğinin bir başka kanıtı.

5527-breguet-marine-chronograph-3.jpg

Kadranda SuperLumiNOVA fosfor malzemesi tatbik edilmiş Romen rakamlı indeksler, orta kısma yoğunlaşmış dalga deseniyle tamamlanmış. Şıklık konusunda başarılı olsa da, bu desenin kadran görüntüsünü bir miktar kalabalıklaştırdığını düşünüyorum. Saat 4.30 yönünde yer alan tarih penceresinden görünen disk renginin kadran zemini ile uyumu ise derin bir nefes aldırıyor.

5527-breguet-marine-chronograph-2.jpg

Saatin ön ve arka yüzeyinde çizilmelere dayanıklı safir kristal camlara yer verilmiş. Bu sayede mekanizma bütün ihtişamıyla gözler önüne serilmiş. 7 adet vidayla yerine sabitlenen arka kapak ve yine kilitli ayar kolu ile birlikte saatin su geçirmezliği, günlük kullanım için gayet yeterli olan 100 metre seviyesine ayarlanmış.

5527-breguet-marine-chronograph-9.jpg

Breguet Chronographe 5527’nin kalbinde, markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber 582QA mekanizmaya yer verilmiş. 28 taşlı otomatik mekanizmanın çalışma frekansı 28800vph, tam kurulumda sağladığı güç rezerv süresi ise 48 saat olarak ayarlanmış. Zaman tutma dışında kronograf ve tarih özellikleri bulunan mekanizma 346 parçadan oluşuyor.

5527-breguet-marine-chronograph-6.jpg

Saatin boynuz yapısı, bileğin doğal kavisiyle uyumlu olacak şekilde tasarlandığından genel konfor düzeyi oldukça yüksek tutulmuş.

5527-breguet-marine-chronograph-10.jpg

Bütün modeller, kadran renkleriyle uyumlu timsah derisi veya kauçuk kayış seçenekleri ile müşterilerin beğenilerine sunulmakta. “B” logolu katlanır tokanın da hem işçiliği hem görselliği fazlasıyla üst düzey.

5527-breguet-marine-chronograph-7.jpg

Benzer Haberler