alexa REF. V7333010|C939|152S|M20SS.1 | Breitling | Chronospace | Evo | Night Mission
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Breitling Chronospace Evo Night Mission

breitling-logo-123.png

Havacılık temalı modeller söz konusu olduğunda akla gelen ilk markalardan olan Breitling, geçtiğimiz yıl ürün grubuna dahil olan Chronospace Evo Night Mission modeli ile inceleme köşemize konuk oldu.

ü

Markanın Professional koleksiyonunda yer alan model, 43mm çapında ve 12.6mm kalınlığında tasarlanmış bir kasa ile sunuluyor. Bretling’in son dönemde oldukça beğeni toplayan mat Black Titanium malzemesinden üretilen kasanın ön yüzünde çift taraflı yansıma önleyici kaplamaya sahip çizilmelere dayanıklı safir kristal cam yer alıyor. 100M su geçirmezlik değeri sunan kasanın arka yüzünde ise masif metalden yapılmış ve klasik Breitling tarzında işlenmiş kapak bulunuyor. Yine markanın sembol detaylarından tek yöne dönebilen bezele de yer veren kasa, optimal boyutları kadar 67.38gr toplam ağırlığıyla oldukça rahat ve konforlu bir kullanım olanağı sunuyor.

breitling-chronospace-evo-night-mission-2.jpg

Modelin kadranı, markanın klasikleşmiş tasarım detaylarını taşıyor. Son dönemlerde oldukça popüler olan mavi tonunda hazırlanan kadran Tri-Compax formasyonunda hazırlanmış kronograf dizilimi yaşıyor. Stilize büyük rakam indekslerin ağırlıklı kullanıldığı kadran net işaretlemeleri ve kontrast tonda hazırlanmış kolları ile hemen her ortamda net bir okunabilirlik sunuyor. Saat 4 ile 5 konumu arasında bir de tarih penceresi bulunan kadran, SuperLuminova fosfor dolgusu sayesinde karanlık ortamlarda da yeterli okunabilirliği sunuyor.

breitling-chronospace-evo-night-mission-3.jpg

Modelin içerisinde Breitling’in ileri teknoloji ürünü mekanizması Caliber Ref. 73 SuperQuartz™ görev yapıyor. Genelde mekanik saatlerden aşina olduğumuz COSC (Swiss Official Chronometer Testing Institute) sertifikasyonu taşıyan mekanizma, standart quartz kalibrelere nazaran tam on kat daha hassas zaman tutma değeri sunuyor. Split-second özellikli kronograf fonksiyonu ve saati durdurmadan zaman dilimini değiştirmeyi sağlayan hızlı ayar fonksiyonu gibi özellikler sunan mekanizma 1/10sn hassasiyetinde zaman ölçümü de yapabiliyor.

breitling-chronospace-evo-night-mission-4.jpg

Breitling Chronospace Evo Night Mission, sportif karakterine uygun şekilde tasarlanmış Breitling imzalı Pro Diver siyah kauçuk kayış ve standart toka ile geliyor. Modelin liste fiyatı ise 5010,00 CHF.

breitling-chronospace-evo-night-mission-1.jpg

Benzer Haberler