alexa B55 Connected | Breitling | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Breitling B55 Connected

breitling-logo-123.png

Breitling ilk iletişim halindeki kronograf saatini yaratırken akıllı telefonu saatin daha da gelişmiş bir hale gelmesi için çalışan bir “wingman” olarak konumlandırmış.

b55-connected.jpg

Takvimler 2014’ü gösterirken Breitling “Caliber B50” adındaki yeni kalibresini çoktan tasarlamıştı. Analog ve Dijital teknolojiyi aynı anda sunabilen bu çok fonksiyonlu kronograf, pilotlara birçok yenilikçi özellikten faydalanma imkanı sağlarken fevkalade pratik kullanım kolaylığını da beraberinde getirmiş

B50 ile açılan yolda emin adımlarla yürümeye devam eden Breitling, B55 ile konseptin en rafine haline ulaşmayı başarmış görünüyor.

553.jpg

Maximum performansın hedeflendiği B55’te B50 ile vazgeçilmez hale gelen kullanım kolaylığı olabilecek en üst seviyeye taşınırken, saatin iletişim halinde olduğu akıllı telefon ile gelen ek özelliklerin kullanılmasına da imkan sağlanmış.

556.jpg

Breitling’in iletişim içinde bulunan bu iki teknolojik ürünün birbiri karşısındaki hiyerarşisini B55 lehine şekillendirmesi de saatin profesyonel amaçlı kullanımıyla ilgili duruşunu başarıyla vurgulamış.

En temel özellikleri geniş ekranı ve kullanıcı dostu arayüzü olan akıllı telefon ile sağladığı bağlantı sayesinde B55, kullanıcılarının muhtelif ( zaman ayarı, zaman dilimleri, alarm, gece mode’u vb. ) ayarları telefon üzerinden yapmasına imkan tanırken aynı zamanda pratiklik ve verimli kullanım konusunda da hatırı sayılır bir gelişme sağlamış.

554.jpg 

Eşsiz “iletişim halindeki saat” özelliğinin yanı sıra zamanın ötesinde algısı yaratan dizaynı, titanyum üzerine karbon alaşımlı kaplaması, dayanıklı kauçuk kayışı ve mavi renkte kablosuz bağlantı sembolü bulunan kadranı ile saat dünyasındaki farklılığı başarıyla vurgulanmış.

b55-connected-3.jpg

Varlığıyla teknolojinin geleneksel saat üretimin içine ne kadar girebileceğini tüm gerçekliğiyle gözler önüne seren B55, yaratıcısı Breitling’in “Profesyoneller İçin Enstürmanlar” motosuyla da birebir ötüşen üstün teknoloji ürünü yapısını kendinden emin duruşuyla profesyonellerin ve tüm saat meraklılarının beğenisine sunmuş.

b55-connected-2.jpg
Benzer Haberler