alexa Breitling | Navitimer | B02 | Chronograph 41 | Cosmonaute | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Breitling Navitimer B02 Chronograph 41 Cosmonaute Ref. PB02301A1B1P1

Breitling, uzaya giden ilk İsviçre saati unvanının sahibi olan Navitimer Cosmonaute modelini, bu tarihi olayın 60. yılında, aslına uygun tasarlanmış limitli üretim bir model ile yeniden saat severlerin beğenisine sunuyor.

breitling-navitimer-b02-chronograph-41-cosmonaute-1.jpg

Tam 60 yıl önce, 24 Mayıs'ta astronot Scott Carpenter, Aurora 7 uzay aracında bir Navitimer Cosmonaute takıyordu. Tarihteki bu dönüm noktası aynı zamanda saatçilik dünyasında bir prömiyeri de işaret ediyordu: efsanevi saat, uzaya giden ilk İsviçre kol saati olmuştu.

breitling-navitimer-b02-chronograph-41-cosmonaute-2.jpg

Tanıtıldığı dönemde Navitimer, profesyonel pilotların favori saatlerinden biri haline gelmişti ve AOPA (Uçak Sahipleri ve Pilotlar Derneği) tarafından resmi saati olarak seçilmişti ve bu nedenle derneğin kanat logosu da modelde kendine yer bulmuştu. Bu yıldönümünü onurlandıran Breitling, gezegenin yörüngesinde dönerken astronotların gece ve gündüzü ayırt etmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış 24 saatlik kadranı ile ayırt edilen, limitli üretim yeni bir Re-Issue model tanıttı. 

breitling-navitimer-b02-chronograph-41-cosmonaute-3.jpg

Yeni model, Aurora'nın üç yörüngeyi tamamladığı tarihe bir saygı duruşu olarak, 362 parça ile limitli üretildi. Navitimer B02 Chronograph 41 Cosmonaute Limited Edition, matematiksel hesaplamaları doğrudan bilekte gerçekleştirmek için dairesel kayar cetvel, kanat logosu ve askeri zaman göstergesini unutmamak için üç kronograf alt-sayacı gibi temel unsurlarla donatıldı.

breitling-navitimer-b02-chronograph-41-cosmonaute-4.jpg

Büyük ölçüde orijinal modele sadık tasarlanan yeni versiyon, platinden üretilmiş bezel ile teknolojiden faydalanırken, safir kristal cam bölmeli arka kapak sayesinde mekanizmanın bileşenlerine işlenmiş tematik yazılar gözler önüne seriliyor. 

breitling-navitimer-b02-chronograph-41-cosmonaute-5.jpg

41mm çapında tasarlanan çelik kasanın kalbinde, markanın in-house mekanizması Caliber B02 görev yapıyor. Modelin esin kaynağına uygun şekilde elden kurmalı mimariyle tasarlanan şık kalibre tam kurulumda 70 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor. 

breitling-navitimer-b02-chronograph-41-cosmonaute-6.jpg  breitling-navitimer-b02-chronograph-41-cosmonaute-7.jpg

Ön siparişe açılan Breitling Navitimer B02 Chronograph 41 Cosmonaute Limited Edition metal bilezik (10'500 CHF) ve deri kayış (10'150 CHF) alternatifleri ile satışa sunuluyor.

Benzer Haberler